شناسهٔ خبر: 22519776 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: افکارنیوز | لینک خبر

پروازهای فوق العاده به مناطق زلزله زده

سازمان هواپیمایی کشور از افزایش پروازهای فوق العاده به فرودگاه های مناطق زلزله زده خبر داد.

صاحب‌خبر -
به گزارش افکارنیوز،

سازمان هواپیمایی کشور اعلام کرد:  از آنجا که روزانه هشت پرواز برنامه ای به فرودگاه های کرمانشاه و ایلام انجام می شود، این سازمان به منظور تسهیل در امر امدادرسانی به مناطق مزبور پروازهای فوق العاده به فرودگاه های مناطق زلزله زده را به ۱۰ پرواز افزایش داد.

براین اساس، شرکت هواپیمایی پویا هم صبح روز گذشته یک فروند هواپیمای ایلوشین با ظرفیت ۷۰ تخت و ۳۰ مسافر همراه، یک فروند هواپیمای آنتونف با ظرفیت ۲۴ تخت و ۳۰ مسافر همراه، یک فروند هواپیمای چلنجر و سه فروند بالگرد را مناطق زلزله زده اعزام و از همان دقایق نخستین عملیات انتقال مصدومان و مجروحان این حادثه را آغاز کرد.

سازمان هواپیمایی کشور نیز به منظور سرویس دهی ویژه در فرودگاه های غرب کشور (کرمانشاه و ایلام) همکاری و هماهنگی های لازم با شرکت فرودگاه ها و ناوبری هوایی، نهادهای امنیتی و انتظامی به عمل آورده است.

براساس اعلام این سازمان؛ اگرچه نرخ بلیت هواپیما تکلیفی نیست اما نرخ بلیت های منتهی به مناطق زلزله زده از سوی شرکت های هواپیمایی هیچ گونه تغییری نیافته و با هرگونه سوء استفاده تحت هر عنوانی به شدت برخورد خواهد شد.

همچنین ملاک فروش بلیت هواپیما نرخی اعلامی شرکت های هواپیمایی برروی سایت خود است، متقاضیان بلیت هواپیما در صورت مشاهده هرگونه تخلف، مستندات خود را از طریق سایت سازمان هواپیمایی کشوری به نشانی www.cao.irارسال کنند.

 

نظر شما