شناسهٔ خبر: 22518905 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

ادامه پیشروی ارتش سوریه و متحدانش در حومه حلب و ادلب

صاحب‌خبر -
به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما، ارتش سوریه و متحدانش موفق شدند خطوط پشتیبانی افراد مسلح را در حومه حلب و ادلب قطع کنند.
به گزارش شبکه خبری العالم، عملیات نظامی در محور خناصر به سمت فرودگاه نظامی ابوالظهور در حومه ادلب ادامه دارد و ارتش سوریه و متحدانش به پیشروی خود در شهر دیرالزور نزدیک شهر البوکمال ادامه و مواضع داعش را در اطراف این شهر تا مرز‌های عراق هدف قرار می‌دهند. ارتش سوریه و همپیمانانش همچنین موفق شدند تروریست‌ها را از داخل منطقه‌ای که از منطقه المیادین تا مرز‌های عراق گسترش یافته است بیرون کنند.
نبرد‌ها در البوکمال و رود فرات تا مرز‌های عراق نبرد پایانی نابودی داعش به شمار می‌آید.
خبرنگار العالم در گزارشی در این زمینه گفت: عملیات نظامی در حومه خناصر ادامه دارد. ارتش سوریه و همپیمانانش به پیشروی خود به سمت حومه ادلب ادامه دادند تا به فرودگاه نظامی ابوالظهور برسند؛ فرودگاهی که گروه‌های تروریستی وابسته به جبهه النصره از آن به عنوان پایگاهی برای حملات خود به سامانه‌های هوایی ارتش سوریه در حومه‌های حلب و ادلب استفاده می‌کنند.
یکی از نیرو‌های ارتش سوریه گفت: ارتش عربی سوریه و نیرو‌های هم پیمان و دوستان برای عملیات نظامی آماده می‌شوند که قرار است به سمت فرودگاه ابو الظهور آغاز شود. تعدادی از محور‌ها به سمت مناطقه الرشادیه، رمله و رسم الکباره باز است. عملیات آتش تهیه به سمت این مناطق اجرا می‌شود.
خبرنگار افزود ارتش سوریه و همپیمانانش در نبرد‌های محور خناصر راهبرد جدیدی در پیش گرفته اند. آن‌ها با هدف حمله به مواضع و مراکز جبهه النصره و گروه‌های تحت لوای آن، زمینه را برای غافلگیر کردن گروه‌های مسلح آماده و کمینگاه‌های مهم و پیچیده‌ای برای این گروه‌ها ایجاد می‌کنند تا بیشترین خسارت‌ها به آن‌ها وارد شود و زمانیکه این گروه‌ها برای توقف پیشروی ارتش سوریه و همپیمانانش در محور تلاش می‌کنند، ارتش به خطوط پشتیبانی این گروه‌ها حمله می‌کند.
یکی دیگر از نیرو‌های ارتش سوریه گفت: عملیات نظامی کنونی بر حمله به مواضع و مراکز گروه‌های تروریستی مسلح و خطوط کمک‌های ارسال شده از تل الضمان و فرودگاه نظامی ابو الظهور به سمت حومه جنوبی حلب متمرکز است تا زمینه برای پیشروی نیرو‌ها به سمت مناطق تحت تسلط گروه‌های تروریستی مسلح فراهم شود.
خبرنگار تصریح کرد ناظران معتقدند این عملیات و موفقیت آن، زمینه پیشروی ارتش سوریه و همپیمانانش را به سمت بزرگ‌ترین مواضع گروه‌های تکفیری باقی مانده در شهر ادلب فراهم و خطوط ارتباط و حمایت‌های لجستیکی میان افراد مسلح در حومه حلب و ادلب را قطع می‌کند تا ارتش سوریه مناطق باقی مانده را از دست گروه‌های تروریستی آزاد کند.
عملیات ارتش سوریه و نیرو‌های هم پیمان با هدف پاکسازی حومه ادلب از وجود جبهه النصره و اعلام تسلط کامل بر محور خناصر تا فرودگاه نظامی ابو الظهور ادامه دارد.

نظر شما