شناسهٔ خبر: 22518725 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

فرمانده کل ارتش در حوزه غرب افغانستان :

۹ شهرستان در غرب افغانستان در معرض تهدید "طالبان" قرار دارند

خبرگزاری میزان- مقامات امنیتی در حوزه غرب افغانستان اعلام کردند که از میان 9 شهرستانی که در طالبان در آنها فعالیت دارد، راه‌های مواصلاتی 5 شهرستان به روی رفت و آمد نظامیان مسدود است که از طریق هوا کمک‌رسانی صورت می‌گیرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری میزان، ژنرال محمد ناصر هدایت، فرمانده کل ارتش در حوزه غرب افغانستان با اشاره به وجود تهدیدات شدید امنیتی در شهرستان‌های مختلف حوزه غرب گفت: در 9 شهرستان در حوزه غرب افغانستان طالبان به صورت گسترده فعالیت دارند و همواره به نیروهای امنیتی حمله می‌کنند.

هدایت گفت: همچنین مسیر رفت و آمد در 5 شهرستان بر روی نظامیان مسدود است و نیروهای مستقر در این شهرستان‌ها تنها از راه هوایی نیز کمک رسانی می‌کنند.

وی افزود: با وجود تهدیدات شدید امنیتی در برخی از مناطق حوزه غرب افغانستان هیچ شهرستان در این حوزه در اختیار مخالفان مسلح دولت قرار ندارد و نیروهای امنیتی وضعیت را در کنترل خود دارند.

هدایت خاطرنشان کرد: در آینده ای نزدیک چند بالگرد جنگی در اختیار نیروهای هوایی در این حوزه قرار خواهد گرفت که به گفته آنان این هیکوپترهای جنگی در قسمت سرکوب شبه نظامیان و تامین امنیت از اهمیت خاصی برخوردار است.

این در حالی است که در ماه‌های اخیر فعالیت گروه‌های مخالف مسلح دولت در حوزه غرب گسترده‌تر از گذشته شده و در حال حاضر، ولایت فراه شاهد حملات مختلف و درگیری‌های خونین میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح است.

/انتهای پیام/

نظر شما