شناسهٔ خبر: 22517636 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

خسارت زلزله اخیر برآورد شد

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از برآورد خسارت ۲۶۰۰ میلیارد تومانی واحد‌های مسکونی، اداری و تاسیسات زیربنایی استان در زلزله اخیر خبر داد.

صاحب‌خبر -
خبرگزاری ایسنا: معاون عمرانی استانداری کرمانشاه از برآورد خسارت ۲۶۰۰ میلیارد تومانی واحد‌های مسکونی، اداری و تاسیسات زیربنایی استان در زلزله اخیر خبر داد.

مجتبی نیک کردار با اشاره به برآورد خسارت اولیه ۲۶۰۰ میلیارد تومانی زلزله در استان، گفت: طبق برآورد اولیه صورت گرفته ۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به واحد‌های مسکونی، خدماتی و تجاری استان در مناطق زلزله زده وارد شده است.

وی افزود: همچنین بر اساس برآورد اولیه ۱۸۰۰ میلیارد تومان خسارت به ساختمان‌های دولتی و زیرساخت‌ها و تاسیسات زیربنایی استان در این مناطق وارد شده است.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه خاطرنشان کرد: این ارقام برآورد اولیه است و امکان افزایش آن وجود دارد.

نیک کردار با اشاره به آسیب ۳۱ هزار واحد مسکونی شهری و روستایی در زلزله اخیر استان، گفت: از این تعداد یازده هزار واحد مسکونی روستایی و پنج هزار واحد مسکونی شهری آسیب ۱۰۰ درصدی دیده‌اند.

وی افزود: شمار واحد‌های دولتی خسارت دیده اعم از مدارس، ادارت، بیمارستان‌ها و خسارت به تاسیسات زیربنایی شامل آب و برق نیز بسیار زیاد است.

نیک کردار با اشاره به جلسه روز گذشته ستاد مدیریت بحران استان با حضور رییس جمهور، گفت: در این جلسه مصوب شد ۸۰۰ میلیارد تومان تسهیلات برای ساخت واحد‌های مسکونی آسیب دیده در مناطق زلزله زده اختصاص داده شود.

وی افزود: همچنین مصوب شد ۲۰۰ میلیارد تومان تسهیلات بلاعوض نیز برای این امر به استان اختصاص داده شود.

معاون عمرانی استانداری کرمانشاه تصریح کرد: جهت جبران خسارت واحد‌های دولتی و تاسیسات زیربنایی نیز قرار است در جلسه هیات دولت مصوباتی به تصویب برسد.

نظر شما