شناسهٔ خبر: 22517595 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: جهان | لینک خبر

عضو جدید شورای عالی مجازی مشخص شد

صاحب‌خبر -
به گزارش جهان نيوز به نقل از  تسنیم، نمایندگان در جلسه علنی امروز (چهارشنبه 24 آبان) قوه مقننه و در جریان بررسی طرح عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در برخی از شوراهای عالی و برای تامین نظر شورای نگهبان صدر ماده واحده این طرح را که پیش از این تصویب شده بود را اصلاح کردند.

صدر ماده واحده این طرح به شرح زیر اصلاح شد:
ماده واحده - از تاریخ تصویب این قانون رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در راستای ماموریت ذاتی خود و در جهت برقراری تعامل نزدیک با دستگاه‌های اجرایی کشور و در صورت اذن مقام معظم رهبری عضو شورای عالی می‌شود.

 اصلاح ماده واحده این طرح با 123 رای موافق، 23 رای مخالف و 16 رای ممتنع از مجموع 210 نماینده حاضر در صحن علنی پارلمان صورت گرفت.

علی لاریجانی رئیس مجلس پس از تصویب اصلاحیه این طرح گفت: رئیس سازمان پدافند غیرعامل در شوراهایی که می‌تواند عضویت داشته باشد باید اذن رهبری را داشته باشد. البته در طرحی که مجلس تصویب کرده بود درباره شورای علای مجازی ذکر نشده بود که برای عضویت رئیس سازمان پدافند غیرعامل اذن رهبری وجود داشته باشد که با اصلاح صدر ماده واحده این طرح عضویت رئیس سازمان پدافند پس از این در شورای عالی مجازی نیاز به اذن رهبری خواهد داشت.
 
 

برچسب‌ها:

نظر شما