شناسهٔ خبر: 22517475 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

۱۰۴ سند کریمی قدوسی علیه موسوی و کروبی/چهار شرط نماینده دلواپس برای آزادی محصورین و پاسخ پزشکیان

سیاست > مجلس - نطق امروز جواد کریمی قدوسی نماینده اصولگرای مشهد، پاسخی بود به نطق دو روز پیش مسعود پزشکیان نایب رئیس اصلاح طلب مجلس که با اشاره به حواشی انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ خواستار حل مشکل محصورین شده بود.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرآنلاين؛ كريمي قدوسي نماينده دلواپس مجلس، در بخشي از صحبت‌هايش گفت: در فتنه 88 افرادي حاضر نشدند در مقابل قانون تسليم شوند. افرادي كه قانون را قبول ندارند، صلاحيت حضور در جمهوري اسلامي را از دست داده اند. اين روزها كه كشور در اندوه زلزله كرمانشاه، دم زدن از فتنه درست نيست.

كريمي قدوسي اظهار كرد: روز گذشته آقاي پزشكيان گفتند كه «هر روز فرياد مي‌زنيم كه فتنه وجود دارد»(اينجا) ملت عزيز آنچه در وقايع 88 شاهد بوديم بي شك ظلم بزرگي در حق اسلام و كشور بود. بايد مشكلات سال 88 را اتهام عاملان فتنه 88 دانست. توبه سران فتنه با چهار شرط پذيرفته مي شود،‌ جبران خسارت،‌ پس گرفتن اتهاماتي كه به نظام وارد ساختند، جداسازي راهشان از دشمنان و مجازات براي آنچه مرتكب شدند.

او در پايان اسنادي را به هيئت رئيسه داد و گفت: 104 سند از سران فتنه با امضاي وزارت اطلاعات و سپاه در اختيار دارم. اين اسناد را که از نهادهاي اطلاعاتي به دست آمده است به رئيس مجلس تقديم مي كنم و به خصوص توصيه مي كنم كه  نواب ايشان كه اين اسناد را مطالعه كنند.

پس از تمام شدن صحبت هاي كريمي قدوسي،‌ پزشكيان كه رياست مجلس را برعهده داشت، گفت: «متشكر هستم. اين اسناد را به من بدهيد. البته من در پاسخ به شما اين حرف از حضرت علي مي گويم، و نه چيزي اضافه‌ای. حضرت علي مي گويند...»

در اين ميان پزشكيان به دليل اعتراض برخی نمايندگان مبني بر اينكه بر اساس آيين نامه داخلي امكان پاسخ دهي به نطق نمایندگان را ندارد، صحبت هايش را قطع كرد و در برابر همهمه ايجاد شده گفت: «دعوا راه بيندازيد! اشكال ندارد، اين بحث هايي كه ایشان كردند شامل ماده 79 مي شود و من مي توانم به آن پاسخ دهم. اما اشكال ندارد. دعوا راه بيندازيد!»

البته صحبت‌هاي محمدمهدي زاهدي در نطق ميان دستورش نشان داد كه بنا نيست اين بحث در مجلس خاتمه پيدا كند. این نماینده اصولگرا نیز در بخشي از نطق امروزش گفت: در مورد صحبت هاي آقاي كريمي قدوسي در باب فتنه انتظار است كه همه دنبال وحدت باشيم و مجلس به جهانيان و هموطنان اين وحدت را نمايش دهد.
زاهدي با طعنه به نطق پزشكيان كه در آن با تكيه بر آيات قرآن و نهج البلاغه به نقد اجرای عدالت و وحدت در كشور پرداخته بود، گفت: از درون مجلس نبايد نداي وحدت شكنانه حتي در غالب آيات قرآن و يا نهج البلاغه سر داده شود! افراط و تفريط در هيئت رئیسه درست نيست نه آن تفريط قبلي نه اين افراط فعلي.

27217

نظر شما