شناسهٔ خبر: 22517461 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دیگری در ماهشهر احداث می شود

اهواز - ایرنا - استاندار خوزستان گفت: منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی دیگری در بندر ماهشهر احداث می شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش چهارشنبه ایرنا به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری خوزستان،غلامرضا شریعتی در جریان بازدید از منطقه ویژه پتروشیمی ماهشهر بیان کرد: بنا به گفته وزیر نفت، عسلویه دیگر فضای توسعه ندارد و در دیگر مناطق کشور هم یا زیرساخت وجود ندارد و یا دسترسی به دریا نیست.
وی گفت: باوجود فشار نمایندگان برخی مناطق، وزرات نفت اصرار به احداث منطقه ویژه اقتصادی پترشویمی دیگری در بندرماهشهر دارد که دلیلش وجود ظرفیت ها و زیرساخت های منطقه است.
وی در خصوص مباحث زیست محیطی نیز افزود: این موضع یک اصل حاکمیتی است، چرا که در نبود محیط زیست سالم، امید به زندگی و سلامت مردم از بین می رود؛ در خصوص این موضوع با معصومه ابتکار و عیسی کلانتری رییسان قبلی و فعلی سازمان حفاظت محیط زیست صحبت شده و بر اجرای مسایل زیست محیطی تاکید شده است.
منطقه ویژه اقتصادی پتروشیمی ماهشهر در سال 1376 در زمینی به وسعت 2 هزار و 600 هکتار تاسیس و اینک حدود 20 مجتمع پتروشیمی در آن فعال هستند. با توجه به اصل 44 بیشتر پتروشیمی های منطقه به بخش خصوصی واگذار یا در حال واگذاری است. ماهشهر در جنوب خوزستان و در ساحل خلیج فارس، پس از عسلویه قطب پتروشیمی کشور است.
7158 / 6037
خبرنگار: زینب فرحانی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

نظر شما