شناسهٔ خبر: 22517248 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: مهر | لینک خبر

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست اصفهان:

دو ماده‌ آهوی زنده از منزلی در گلشهر گلپایگان کشف شد

اصفهان - فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان از کشف دو ماده‌ آهوی زنده پس از بازرسی از منزلی در گلشهر گلپایگان خبر داد.

صاحب‌خبر -

مرتضی جمشیدیان در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، با اشاره به کشف دو آهوی ماده زنده در گلپایگان اظهار داشت: ماموران یگان حفاظت گلپایگان پس از اطلاع از نگهداری دو آهو در منزلی در گلشهر با کسب مجوز از مقام قضایی به بازرسی این مکان پرداختند.

وی افزود: دو آهوی کشف شده به شکل زنده در این منزل مسکونی نگهداری می‌شدند که در این ارتباط یک نفر دستگیر و تحویل مراجع قضایی شد.

زخمی شدن یک محیط بانان در درگیری با شکارچیان

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان با بیان اینکه ماموران یگان در راستای حفاظت از حیات وحش به شکل شبانه‌روزی در مناطق حفاظت شده به گشت‌زنی می‌پردازند و در بسیاری از موارد جان آنها به خطر می‌افتد، ابراز داشت: در هفته‌های گذشته یکی از محیط بانان یگان حفاظت محیط زیست کاشان در راستای جلوگیری از متواری شدن یک شکارچی که دارای اسلحه قاچاق نیز بود، مصدوم شد.

وی ادامه داد: این اتفاق زمانی رخ داد که محیط بانان این اداره حین گشت و کنترل منطقه حفاظت شده قمصر و برزک و  کسب خبر تکمیلی مبنی مشاهده چند متخلف در محدوده روستای قهرود به منطقه اعزام و منطقه را تحت نظر قرار دادند که متوجه حضور چهار شکارچی شدند.

جشمیدیان با بیان اینکه محیط بانان با مشاهده این متخلفان که همراه خود سلاح، کوله پشتی و ادوات شکار داشتند دستور ایست دادند، تاکید کرد: شکارچیان بدون توجه به این دستور، شروع به تیراندازی به سمت محیط بانان کردند و با آنها درگیر شدند.

وی اضافه کرد: در این درگیری یکی از محیط بانان دچار صدمات شدیدی از ناحیه دست و پا شد که به مراکز درمانی اعزام و مورد مداوا قرار گرفت.

فرمانده یگان حفاظت محیط زیست استان اصفهان تاکید کرد: این متخلف همراه یک متخلف شکار دیگر از متهمان دستگیر و دو نفر دیگر با وجود تلاش ماموران در حین درگیری متواری شدند.

نظر شما