شناسهٔ خبر: 22517115 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری صدا و سیما | لینک خبر

اوضاع کاتالونیا نشان داد استقلال تایوان محکوم به شکست است

صاحب‌خبر -
به گزارش سرویس بین الملل  خبرگزاری صدا و سیما، یک مقام چینی امروز چهارشنبه اعلام کرد شکست تلاش‌های کاتالونیا در اعلام استقلال نشان می‌دهد که تلاش‌های ستقلال تایوان نیز محکوم به شکست خواهد بود زیرا حفظ وحدت و یکپارچگی ملی در درجه نخست اولویت برای همه کشور‌های جهان قرار دارد.
به گزارش خبرگزاری رویترز از پکن، ­ ما شیائوگوانگ سخنگوی دفتر سیاست گذاری تایوان در چین امروز با بیان این مطلب به خبرنگاران گفت: شکست تلاش‌ها برای استقلال منطقه کاتالونیا به خوبی نشان داد که حفاظت و صیانت از حاکمیت ملی و تمامیت ارضی، چه برای غرب و چه برای شرق مهمترین منافع ملی به شمار می‌رود به همین علت استقلال تایوان نیز محکوم به شکست خواهد بود.
وی با اشاره به تیرگی روابط کنونی میان تایوان و چین افزود تایپه خود مقصر این تیرگی روابط است و به علت ناتوانی و عدم کارایی خودش است که نمی‌تواند در مجامع عالی بین المللی مانند کنفرانس تغییرات آب و هوایی شرکت کند.
چین با وجود تاکید بر سیاست خودداری از مداخله در امور داخلی دیگر کشور‌ها، همواره به موضوع جنبش‌های استقلال خواهی یا جدایی طلبی در سراسر جهان نگاهی بدبینانه داشته است. پکن مخالفت خود را با هرگونه اقدام در جهت تجزیه اسپانیا بار‌ها مورد تاکید قرار داده بود.

نظر شما