شناسهٔ خبر: 22516948 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

مجلس نمایندگان آمریکا لایحه بودجه نظامی ۷۰۰ میلیارد دلاری را تصویب کرد

مجلس نمایندگان آمریکا به اتفاق آرا لایحه سیاست دفاعی ۷۰۰ میلیارد دلاری را تصویب کرده است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از پلیتیکو، مجلس نمایندگان آمریکا با 356 رای موافق در برابر 70 رای مخالف با لایحه بودجه دفاعی 700 میلیارد دلاری این کشور موافقت کرده است.

پیش بینی می شود سنای آمریکا نیز پس از تعطیلات عید شکرگزاری درباره لایحه بودجه دفاعی بحث و تبادل نظر و در نهایت رای گیری خواهد کرد و انتظار می رود سناتورها نیز با این لایحه موافقت می کنند و آن را برای امضای نهایی برای رئیس جمهور خواهند فرستاد.

بودجه 700 میلیارد دلاری هزینه های نظامی آمریکا شامل 626 میلیارد دلار هزینه های پایه نظامی خواهد بود که 20.6 میلیارد دلار آن صرف برنامه های امنیت ملی هسته‌ای در چارچوب وزارت انرژی آمریکا خواهد شد.

65.7 میلیارد دلار از این بودجه نیز برای برنامه های جنگی پنتاگون اختصاص خواهد یافت. در حالی که ترامپ بودجه 603 میلیارد دلاری را برای هزینه های نظامی پیشنهاد داده بود، بودجه جدید به دولت اجازه خواهد داد تا هزینه های بیشتری را برای فناوری دفاع موشکی با هدف مقابله با تهدیدات کره شمالی اختصاص دهد.

ارتش آمریکا می تواند کشتی ها و جنگنده های بیشتری را خریداری کرده و برای نوسازی تجهیزات نظامی هزینه های بیشتری را انجام دهد.

در بودجه نظامی تصویب شده، دستمزد نیروهای نظامی با رشد 2.4 درصدی روبرو شده است. این رقم پیش از این از سوی پنتاگون 2.1 درصد پیشنهاد شده بود. بر اساس بودجه جدید نظامی آمریکا، پنتاگون اجازه خواهد داشت تا 90 فروند جنگنده اف 35 خریداری کند که 20 فروند بیشتر از پیشنهاد اولیه پنتاگون بوده است.

پنتاگون همچنین اجازه خواهد داشت تا 24 فروند جنگنده اف 18 سوپر هورنت خریداری کند که 10 فروند بیشتر از اعلام نیاز اولیه است. نیروی دریایی آمریکا نیز اجازه خواهد داشت تا 13 فرند کشتی جنگی جدید به ناوگان خود اضافه کند.

انتهای پیام/

نظر شما