شناسهٔ خبر: 22516004 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: بولتن‌نیوز | لینک خبر

سازمان «خدمات ملی بهداشت» در انگلستان؛

گاهی باید از سالاد ترسید

سازمان «خدمات ملی بهداشت» در انگلستان توصیه کرده است که بزرگسالان در روز بیشتر از ۷۰ گرم چربی نخورند. پس سالاد به تنهایی و خودی خود مشکلی ندارد...

صاحب‌خبر -

گاهی باید از سالاد ترسیدگروه اجتماعی: اگر در تلاش هستید وزن کم کنید و برای مصرف غذا به خارج از منزل رفته­اید. خودتان را گول نزنید. ساندویچی که از نان  باگت فرانسوی تهیه شده مضر­تر از یک سالاد نیست، در واقع باید بگوییم که سالاد آن چنان که فکر می­کنید مفید و بی ­ضرر نیست و در شرایطی می­تواند رژیم شما را دچار مشکل کند.  

به گزارش بولتن نیوز به نقل از مجله همشهری تندرستی، به نظر  می­آید که خوردن سالاد با مواد تازه و سالم مفید بنظر  بیاید. احتمالا شما هم این طور فکر می­کنید اما تحقیقات جدید چیز دیگری می­گویند. ظاهراً میزان کالری سالادهای خیابانی با رستورانی مشخص نیست و حتی می توانند، کالری و چربی بیشتری از یک نان باگت داشته باشد.

به طور مثال یک نوع سالاد تن بسته­بندی شده که در رستوران­ها عرضه می­شود. ۱۹۱ کالری و ۷/۲ گرم چربی دارد که به نظر سالم و خوب می­آید اما این تا زمانی است که هنوز به آن سس نزده باشید. وقتی به همان سالاد، سس بزنید نتایج قابل ملاحظه است چرا که سس باعث می­شود سالاد ۴۲۲ کالری و ۲۱ گرم چربی داشته باشد. البته این تمام ماجرا نیست نوع دیگری از سالادها که به عنوان سالاد سرآشپز سرو می­شوند و نوعی سالاد ایتالیایی همراه با مرغ هستند، ۵۷۶ کالری و ۴۶/۲ گرم چربی دارند.

گاهی باید از سالاد ترسید

سازمان «خدمات ملی بهداشت» در انگلستان توصیه کرده است که بزرگسالان در روز بیشتر از ۷۰ گرم چربی نخورند. پس سالاد به تنهایی و خودی خود مشکلی ندارد، مشکل از آنجا آغاز می­شود که شما ظرف سس را روی سالادتان خالی می­کنید و بعد از آن است که  ناگهان میزان کالری و چربی آن به راحتی چند برابر می­شود. لازم نیست ذهنتان نسبت  به سالاد دچار مشکل شود، تنها مراقب مصرف سس باشید، این خوشمزه­های بی­فایده.

نظر شما