شناسهٔ خبر: 22514926 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

استانبول؛ میزبان اجلاس جهانی حلال

گروه بین‌الملل: اجلاس جهانی حلال از روز پنجشنبه(دوم آذرماه) با مشارکت نمایندگان 57 کشور در شهر استانبول ترکیه آغاز می‌شود.

صاحب‌خبر -
ترکیه میزبان نمایشگاه محصولات غذایی حلال
به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن (ایکنا) به نقل از بخش عربی خبرگزاری آناتولی؛ این اجلاس با حمایت و نظارت «رجب طیب اردوغان»، رئیس‌جمهور ترکیه برگزار خواهد شد و تا چهارم آذر ادامه دارد.

انتظار می‌رود رهبران و رؤسای جمهور کشورهای سومالی، پاکستان، مالزی و نمایندگان برخی سازمان‌های بین‌المللی همچون سازمان همکاری اسلامی، بانک اسلامی توسعه و مجمع بین‌المللی فقه اسلامی در آن حضور یابند.

همچنین، قرار است در حاشیه این اجلاس، پنجمین دوره نمایشگاه بین‌المللی محصولات حلال کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی (حلال اکسپو 2017) با همکاری مرکز اسلامی توسعه تجارت و مؤسسه استاندارد کشورهای اسلامی برگزار شود.

در این نمایشگاه محصولاتی از صنایع غذایی حلال، گردشگری اسلامی، سرمایه‌گذاری اسلامی، حلال در صنعت شیمی، لوازم آرایشی و دارو ارائه خواهد شد.

پیش‌بینی می‌شود، بیش از 7500 تن از فعالیت‌های این نمایشگاه بازدید کنند و نمایندگان 150 برند تجاری، مؤسسه و سازمان بزرگ در آن حضور یابند.

در حاشیه این اجلاس و نمایشگاه، کارگاه‌های آموزشی و سمینارهایی نیز با موضوع «سرمایه‌گذاری اسلامی»، «صنایع غذایی حلال»، «گردشگری اسلامی»، «حج و عمره»، «پزشکی، دارو و مواد شیمیایی حلال» و «سبک زندگی اسلامی و منسوجات حلال» در مرکز بین‌المللی همایش‌ها و نمایشگاه‌های «لطفی قیردار» شهر استانبول برگزار خواهد شد/.

نظر شما