شناسهٔ خبر: 22513155 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: فردا | لینک خبر

اصلاحات ساختگی برای مردم عربستان کاملاً تشریفاتی است

عضو حزب موتلفه اسلامی گفت: اصلاحات ساختگی برای مردم عربستان کاملاً تشریفاتی محقق شده است.

صاحب‌خبر -
باشگاه خبرنگاران جوان: لاله افتخاری عضو حزب موتلفه اسلامی، درباره مشکلات اجتماعی و سیاسی داخلی عربستان اظهار کرد: عربستان به وضوح به نقض حقوق‌بشر و زنان می‌پردازد و بنده با بسیاری از مردم فرهیخته این کشور صحبت‌هایی داشته‌ام و تمامی آن‌ها نسبت به حقوق خود در عربستان بسیار معترض هستند.

وی افزود: اگر به زنان و عموم مردم این کشور نگاه کنیم خواهیم دید که حداقل امکاناتی که مردم کشور ما در دهه‌های گذشته از آن برخوردار بودند، اصلاحات ساختگی برای مردم عربستان کاملا تشریفاتی محقق شده است.

افتخاری تصریح کرد: زنان عربستان از کمترین حقوقی که نه اسلام و نه جامعه آن را منع می‌کند محروم هستند. اصلاحات اخیر در این کشور به منظور کاهش فشار و کاستن از اعتراض‌های داخلی صورت گرفته است.

وی ادامه داد: عربستان برای اینکه بتواند در مجامع بین‌المللی درباره حقوق بشر حرفی برای گفتن داشته باشد و خود را حامی آن نشان دهد، این اصلاحات ساختگی را پدید آورده است.

افتخاری تأکید کرد: این در حالی است که نظام سلطه‌جوی عربستان در منطقه و در کشور‌های اسلامی به کشتار مردم بیگناه می‌پردازد که این امر به هیچ‌وجه تناسبی با حمایت از حقوق بشر ندارد.

عضو شورای مرکزی حزب موتلفه اسلامی در پایان با اشاره به اهمیت وحدت میان جریان‌های سیاسی در کشور، خاطرنشان کرد: در ایران تفاوت‌هایی میان ذائقه سیاسی میان احزاب و شخصیت‌های سیاسی وجود دارد، اما این جریان‌ها موظفند که بر سر مشترکات نظام وحدت و همگرایی داشته باشند.

نظر شما