شناسهٔ خبر: 22511824 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه جام جم | لینک خبر

در جلسه‌ای با حضور رؤسای قوای سه‌گانه و جمعی از مسئولان کشور مطرح شد:

رهبر انقلاب: همدردی‌ها در عمل ادامه یابد

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، رهبر معظم انقلاب اسلامی دیشب در جلسه‌ای با حضور رؤسای قوای سه‌گانه و تنی چند از مسئولان کشور با ابراز تأسف عمیق از حادثه بسیار تلخ زلزله کرمانشاه و با تقدیر از حضور مسئولان در مناطق زلزله‌زده و همدردی با مردم تأکید کردند: این همدردی‌ها باید در عرصه عمل و کمک به مردم با قوت ادامه پیدا کند تا از مشکلات و رنج مردم بکاهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حضرت آیت‌الله خامنه‌ای با اشاره به داغدار شدن مردم کرمانشاه در این حادثه گفتند: ما در این غم با مردم دلاور و مرزبانان دلیر استان کرمانشاه شریک هستیم.

رهبر انقلاب اسلامی افزودند: مصیبت و فقدان عزیزان، تلخ و سخت است اما امیدواریم خداوند متعال سکینه و آرامش خود را بر دل‌های خانواده‌های داغدار نازل، و چشمان آنان را به لطف و رحمت خود روشن کند.

ایشان، جاری‌شدن خون محبت و همیاری در رگ‌های جامعه اسلامی را از تأثیرات اینگونه حوادث دانستند و گفتند: این حوادث همه را به حضور در صحنه‌های همیاری وارد می‌کند و امیدواریم در اثر این محبت و برادری، برکات الهی شامل حال مردم دلاورِ سرزمین پهلوان‌پرور کرمانشاه و همه ملت ایران شود.

حضرت آیت‌الله خامنه‌ای، حادثه تلخ اخیر را آزمایشی الهی و میدانی برای ادای وظیفه مسئولان برشمردند و افزودند: در این دو روز مسئولان از جمله رئیس‌جمهور محترم با حضور در میان مردم مصیبت‌زده با آنان همدردی کردند و امیدواریم این همدردی‌ها در عرصه عمل و کمک به مردم نیز با قوت ادامه یابد و از مشکلات و درد و رنج مردم با توجه به هوای سرد و در پیش‌بودن فصل دشوار سرما بکاهد.

در این جلسه، آقای روحانی رئیس‌جمهور نیز با اشاره به تلاش همه دستگاه‌ها در عملیات امداد و نجات و رسیدگی به حال مجروحان و بازماندگان حادثه، گفت: این حادثه برای ما یک امتحان و آزمایش است و از همه دستگاه‌هایی که تلاش کرده و می‌کنند از جمله نیروهای مسلح که بسیار خوب وارد عمل شدند، تشکر می‌کنم.

اعزام نمایندگان رهبرانقلاب برای بازدید از مناطق زلزله‌زده

همچنین صبح دیروز هیأت اعزامی به نمایندگی از طرف رهبر معظم انقلاب اسلامی وارد مناطق زلزله‌زده کرمانشاه شد. به گزارش پایگاه اطلاع‌رسانی دفتر مقام معظم رهبری، حجت‌الاسلام والمسلمین معزی (نماینده ولی‌فقیه در هلال‌احمر) و حجت‌الاسلام‌ و‌المسلمین محمدی عراقی (نماینده مجلس خبرگان رهبری در کرمانشاه) در هیات اعزامی از جانب رهبر انقلاب حضور دارند تا از نزدیک در جریان چگونگی عملیات امداد و نجات و میزان خسارات وارده قرار گیرند. نمایندگان‌ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای‌ در پایان‌ مأموریت‌ خود گزارشی‌ از مناطق‌ مورد بازدید و مسائل‌ و مشکلاتی‌ که‌ مردم‌ با آنها در میان‌ گذاشته‌اند را به‌ استحضار رهبر معظم انقلاب اسلامی خواهند رساند.

نظر شما