شناسهٔ خبر: 22511301 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرآنلاین | لینک خبر

عکس| همنشینی مقام ارشد ارتش با یک زلزله‌زده جانباز /انتقال موکب اربعین ارتش به مناطق زلزله‌زده

سیاست > نظامی - مهر نوشت: سخنگوی ارتش گفت: تا رفع نیاز مردم مناطق زلزله زده، عملیات امدادرسانی و ارسال اقلام ضروری و مورد نیاز آسیب دیدگان توسط یگان‌های ارتش ادامه خواهد یافت.

صاحب‌خبر -

امیر سرتیپ دوم شاهین تقی خانی، سخنگوی ارتش جمهوری اسلامی ایران عنوان کرد: علاوه بر ارسال ۱۶۵۰ تخته چادر گروهی ۶ نفره به همراه ۸۰ هزار بطری آب معدنی که تا ظهر امروز در منطقه تخلیه شد، عصر امروز نیز بیش از ۱۱۰ تن اقلام ضروری بویژه چادر گروهی توسط سه فروند هواپیمای ۷۴۷، ایلوشین و سی ۱۳۰ نیروی هوایی ارتش به کرمانشاه ارسال شد.

امیر تقی خانی در ادامه افزود: علاوه بر چندین تیم پزشکی مجهز و بیمارستان‌های صحرایی موجود در منطقه غروب امروز ۲۰ نفر از پزشکان متخصص نیروی هوایی ارتش به سرپرستی دکتر نصوحی، رییس اداره بهداشت و درمان این نیرو به منطقه اعزام شدند.

سخنگوی ارتش تصریح کرد: عملیات آواربرداری و امدادرسانی و تقسیم مواد غذایی کنسروی، غذای گرم، قرص نان و آب معدنی بین هموطنان آسیب دیده، توسط تیپ‌های نیروی زمینی ارتش همچنان ادامه دارد و یگان‌های این نیرو تاکنون ۱۶۲ جسد را از زیر آوار خارج کرده‌اند.

امیر تقی خانی همچنین به انتقال موکب اربعین ارتش مستقر در مهران به همراه تجهیزات و نیروی انسانی با حضور خیرین به پادگان ابوذر برای پذیرایی از آسیب دیدگان گفت و در ادامه از افزایش پروازهای هوانیروز برای جابه جایی مجروحان و ارسال نیازمندی های ضروری در منطقه خبر داد و افزود: تا کنون ۴ هزار پتو توسط نیروی زمینی توزیع شده و همکاری خوبی نیز با نیروی انتظامی در برقراری و تامین امنیت مناطق زلزله زده صورت پذیرفته است.

سخنگوی ارتش همچنین گفت: مقارن ظهر امروز توسط تیپ ۲۸۱ نیروی زمینی ارتش یک کودک ۶ ساله زنده از زیر آوار بیرون آورده شد که حال عمومی وی خوب است.


دیدار با جانباز 70 درصدی که پس از زلزله در چادر زندگی می‌کند
همچنین جماران نوشت؛

امیر سرتیپ حیدری، فرمانده نزاجا با جانباز ۷۰ درصد دوران دفاع مقدس که حادثه زلزله منزلش را ویران کرد و شب را در چادر سپری می‌کند، دیدار و گفت‌وگو کرد.


29215

نظر شما