شناسهٔ خبر: 22510010 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

اجرای طرح LEZ برای کنترل آلودگی هوای تبریز از 15 آذرماه

معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت اجرای طرحLEZ  به منظور کنترل آلودگی هوای شهر، گفت: طرحLEZ  از 15 آذر در

صاحب‌خبر -
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به اهمیت اجرای طرحLEZ  به منظور کنترل آلودگی هوای شهر، گفت: طرحLEZ  از 15 آذر در محدوده‌های تعیین شده اجرا شود و صدا و سیمای مرکز استان نیز با برنامه‌های متنوع این طرح را به مردم اطلاع‌رسانی کند. 
به گزارش ایسنا، منطقه آذربایجانشرقی، محمد صادق پورمهدی در نشست شورای ترافیک استان افزود: فاز اول این طرح در مسیرهای رینگ بیرونی شمال چایکنار و رینگ بیرونی کمربندی آزاد است. 
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی ادامه داد: به دلیل این که به سامانه یکپارچه معاینه فنی وزارت کشور دسترسی نداریم؛ بنابراین باید با برخورد ارشادی این طرح را شروع کنیم . 
پورمهدی با بیان این که اگر مردم در جریان اهداف طرح قرار بگیرند، همکاری خواهند کرد، تصریح کرد: از شهرداری انتظار داریم بقیه دوربین‌ها در شهر نصب شود تا این طرح را به نحو احسنت اجرا کنیم . 
وی با بیان این که متاسفانه به دلیل این که تبریز شهری تک مرکزی است تمام اتوبوس ها وارد مرکز شهر می‌شوند، گفت: باید با برنامه ریزی‌ اقدامی انجام شود تا اتوبوس ها و خودروهای عمومی به مرکز شهر وارد نشوند . 
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی افزود: مراکز معانیه فنی باید حتی به صورت شبانه روزی فعال شوند و با اتصال به سامانه یکپارچه معاینه فنی وزارت کشور تمام مراحل مورد نیاز برای اجرای طرحLEZ  انجام شود. 
وی افزود: بخش عمده مردم این موضوع را قبول خواهند کرد ولی بخشی از مردم نیز تا برگه جریمه را نبینند متاسفانه این طرح را قبول نمی‌کنند.   معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با بیان این که برای کنترل آلودگی هوا و اجرا این طرح باید از جایی شروع کنیم، گفت: به زودی وارد فصل زمستان می شویم که احتمالا با آلودگی هوا همراه خواهد بود . 
پورمهدی با بیان این که باید برای آگاهی مردم نقشه این طرح بر روی تابلوها نشان داده شود، افزود: این موضوع  باید به صورت کامل در تابلوها و فضای مجازی برای مردم تبیین شود . 
وی همچنین با اشاره به مشکلات کمبود پارکنیگ در تبریز گفت: در حال حاضر برنامه های نرم افزاری جدیدی در زمینه موقعیت یابی پارکینگ ها تولید شده؛ به طوری که در نمایشگاه ربع رشیدی نیز به نمایش گذاشته شده است . 
وی با بیان این‌که سازمان حمل و نقل و ترافیک شهرداری تبریز برای کاهش ترافیک از تکنولوژی های روز استفاده کند، گفت: این موارد در دنیا از طریق نرم افزارها حل شده ولی متاسفانه ما استفاده نمی کنیم این در حالی است که برای تغییر وضعیت باید از جایی شروع کنیم . 
معاون عمرانی استاندار آذربایجان شرقی با اشاره به مشکلات انتقال آب های سطحی خیابان شهید رضانژاد گفت: چهار سال پیش این خیابان احداث و سپس آسفالت ریزی شده ولی متاسفانه اکنون به دلیل مشکلات مربوط به انتقال آب های سطحی خیابان دوباره شروع به کندن کانال کرده‌اند . 
پور مهدی با بیان این که در حال حاضر در قرن 21 با این همه تخصص و افراد تحصیل کرده در حل موارد جزیی مشکل داریم، گفت: در دوره جدید مدیریت شهری تقاضا داریم بر روی این موارد زیاد فکر شود تا چنین مسائلی به وجود نیاید؛ چرا که با شیوه‌های سنتی این موارد حل نمی شود . 
وی افزود: عملیات خیابان شهید رضانژاد در حال اجرا است و این موضوع حل خواهد شد، ولی اگر از ابتدا به این مسائل فکر کنیم در بسیاری از هزینه ها صرفه جویی خواهد شد .
انتهای پیام انتهای پیام

نظر شما