شناسهٔ خبر: 22506941 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: دیدبان ایران | لینک خبر

وزیر بهداشت:تاکنون به بیش از 7هزار مصدوم خدمات درمانی ارائه شده است

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی با تاکید بر ارائه خدمت هرچه بیشتر به زلزله زدگان و نیز وجود برخی کمبودها، اقدام های بهداشتی و درمانی در این مناطق را قابل قبول دانست و گفت:تاکنون به بیش از خفت هزار مصدوم خدمات ارائه شده است.

صاحب‌خبر - به گزارش پایگاه خبری تحلیلی دیده بان ایران، سیدحسن قاضی زاده هاشمی روز سه شنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران کرمانشاه با حضور رییس جمهوری، افزود: تمام دستگاه های اجرایی و به ویژه نیروهای نظامی و ارتش جمهوری اسلامی ایران حضور پررنگی در مناطق زلزله زده دارند.
وی اظهار کرد: تا کنون به هفت هزار و 613 مصدوم، خدمات درمانی و اورژانس ارائه شده و حدود یک هزار نفر از مصدومان بستری و 280 مصدوم نیز به سایر استانها از جمله تهران و البرز منتقل شدند.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اضافه کرد: 269 نفر از موارد فوتی قبل یا ابتدای ورود به بیمارستانها، جان خود را از دست داده اند و حدس بنده این است که تعداد فوتی ها افزایش می یابد زیرا در بسیاری از روستاها، قربانیان زلزله دفن شدند و آمار دقیق آنها در روزهای آینده اعلام می شود.
قاضی زاده هاشمی شاخص تخت بیمارستانی در کرمانشاه 1.5 تخت به ازای هر هزار نفر ذکر کرد و گفت که تعدادی از بیمارستانهای کرمانشاه، دارای قدمت بالایی می باشد.
وی بیان کرد: بعد از دستور رییس جمهوری به همراه وزیر کشور به کرمانشاه سفر کردیم و از مناطق زلزله زده مانند سرپل ذهاب، ازگله و ثلاث باباجانی بازدید کردیم اما میزان تخریب در مناطق زلزله زده به ویژه روستاها، زیاد است.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی ادامه داد: توزیع امکانات در برخی مناطق زلزله زده، نیازمند بازنگری است و مدیریت محیطی توزیع مایحتاج به ویژه در مورد نیازهایی که برای ساعات شب و سردی هوا ضرورت دارد، باید اصلاح شود.
قاضی زاده هاشمی یادآور شد: با کمک ارتش و سپاه، بیمارستانهای صحرایی در مناطق زلزله زده، ایجاد شدند و هوانیروز در انتقال مصدومان، کمک بسیار زیادی داشتند.
وی گفت: برخی از مراکز درمانی در استان کرمانشاه مانند بیمارستانهای سرپل ذهاب و اسلام آباد غرب آسیب دیدند که حتما علیه پیمانکاران و مجریان این بیمارستانها اقامه دعوی خواهیم کرد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی افزود: برای بازسازی بیمارستان سید الشهدا سرپل ذهاب به حدود 50 میلیارد تومان اعتبار نیاز داریم و امروز فهرست نیازها و اعتبارات مورد نیاز بهداشتی و درمانی را به دکتر نوبخت رییس سازمان برنامه و بودجه ارائه خواهیم کرد.
وی یادآور شد: 7 شهر استان کرمانشاه و یک هزار و 900 روستای این استان درگیر زلزله هستند.
به گزارش ایرنا، زمین لرزه شدیدی ساعت 21:48 دقیقه شامگاه یکشنبه 21 آبان 96 با قدرت 7.3 درجه در مقیاس امواج درونی زمین (ریشتر) در ژرفای 9.3 کیلومتری زمین، استان های کرمانشاه، ایلام و کردستان و بخش های گسترده ای از غرب و شمال غرب کشور را لرزاند.
این زمین لرزه که کانون آن جنوب حلبچه عراق نزدیک مرزهای استان کرمانشاه گزارش شده زیان ها و آسیب های فراوانی در استان های کرمانشاه و ایلام به بار آورده است.
بر پایه اعلام مسئولان، زمین لرزه غرب کشور تا این لحظه 432 کشته و هفت هزار و 817 زخمی بر جا گذاشته است.
1772 /1042
کانال رسمی دیدبان ایران در تلگرام

نظر شما