شناسهٔ خبر: 22506341 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: خبرگزاری دانشجو | لینک خبر

اولتیماتوم یکی از شهرداران به مدیران کم کار/ بدون اغماض عزل می‌شوید

شهردار زنجان گفت: از این پس هر مدیری در مجموعه شهرداری زنجان که دو کارت زرد به دلیل ضعف در عملکردش دریافت کند، بدون هیچ اغماضی عزل می‌شود.

صاحب‌خبر -
به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو، مسیح‌الله معصومی ظهر سه‌شنبه در جلسه علنی شورای اسلامی شهر زنجان با اشاره به تشدید نظارت بر خدمات شهرداری، ابراز کرد: نظارت‌های شبانه را آغاز و اتوبوس‌هایی تحت عنوان «اتوبوس خدمت» برای دریافت بی‌واسطه آرا و مطالبات مردم در مرکز محله‌ها مستقر می‌کنیم.

وی از فعال‌سازی کانال‌ها و سامانه‌های پیامکی برای رصد وضعیت شهر و ارتباط با شهروندان در راستای احقاق حقوق شهروندی خبر داد.

معصومی با اشاره به نبود پروژه‌های شهری کلان در زنجان، مشکلات مالی موجود در شهرداری، مشکلات روبنایی و زیربنایی، نیاز به ارتقای کمی و کیفی امور و پاسخ‌گویی به هنگام و صحیح به مطالبات شهروندان از وجود برنامه‌ای مدون و نیازسنجی شده برای اداره شهر خبر داد.

شهردار زنجان با ابراز تاسف از انباشت نیرو در شهرداری، اظهار کرد: تعداد پست‌های مصوب در چارت سازمانی یک‌هزار و ۹۹ نفر است، در حالی که تعداد کارکنان ۲ برابر است و این مشکل باید با تعریف شرح وظایف و خدمات جدید یا برون‌سپاری رفع شود.

معصومی شهرداری را به مثابه قطاری خواند که بر ریل حرکت نمی‌کرده است و در نتیجه نیازمند اصلاح حرکت است، تصریح کرد: در قالب برنامه‌هایی که به شورا ارائه کرده‌ام، در جهت رشد و تعالی شهر زنجان گام برمی‌دارم.

وی اجرای پروژه‌هایی همچون سبزه‌میدان، پل گلشهر، ساختمان‌های اداری شهرداری، انتقال ترمینال به خارج از محدوده شهری، اتمام زینبیه، پارک بانوان غرب شهر، ساختمان کنترل ترافیک و پیاده‌راه در مرکز شهر را از برنامه‌های خود برشمرد.

شهردار زنجان خاطرنشان کرد: طرح پل گلشهر بیشتر طرح معماری است تا ترافیکی و به نظر نمی‌رسد بتواند مشکل ترافیکی منطقه را رفع کند، بنابراین نیازمند بازنگری است.

معصومی در خصوص اجرای پروژه سبزه‌میدان نیز متذکر شد: هنوز طرح مدون، مصوب و اصلاح شده‌ای از سبزه‌میدان نداریم، اگر طرح اصلاح شود تا عید می‌توان فعالیت‌های اجرایی را آغاز کرد.

وی در بخش دیگری از سخنانش به اخذ تسهیلات بانکی برای اجرای پروژه‌های اولویت‌دار اشاره و ابراز کرد: به هیچ وجه مبالغ دریافتی در بخش جاری و حقوق هزینه نمی‌شود.

شهردار زنجان با اشاره به ظرفیت‌های بالقوه و بالفعل این شهر، تصریح کرد: شهر و مدیریت شهری نیازمند سیستمی مدون است تا بتواند اعتماد عمومی را جلب کند.

نظر شما