شناسهٔ خبر: 22148174 - سرویس اقتصادی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

با هدف احقاق حداکثری حقوق سپرده‌گذاران

کمیته نظارت بر ارزیابی اموال تعاونی فرشتگان تشکیل شد

تهران- ایرنا - نخستین جلسه کمیته نظارت بر تعیین قیمت و انتقال دارایی های تعاونی غیر مجاز و منحله فرشتگان به موسسه اعتباری کاسپین به منظور نظارت بر ارزیابی منصفانه دارایی ها و تسریع در فرایند انتقال آنها به موسسه اعتباری کاسپین برای تسریع در پرداخت سپرده‌های سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان برگزار شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز پنجشنبه ایرنا از بانک مرکزی، در این جلسه بر ضرورت رسیدگی هر چه زودتر به مشکلات سپرده‌گذاران تعاونی منحله فرشتگان تاکید شد و پس از ایراد مباحث مختلف، اعضای جلسه تصریح کردند که حساسیت خاصی در باره قیمت‌گذاری منصفانه دارایی های تعاونی منحله فرشتگان وجود دارد و بر همین اساس تمام تلاش این کمیته برای احقاق حداکثری حقوق سپرده‌گذاران خواهد بود.
براساس اعلام وکیل هیات تصفیه تعاونی منحله فرشتگان، هم اکنون 68 فقره ملک متعلق به این تعاونی وجود دارد که در این جلسه مقرر شد هیات تصفیه، دارایی های تعاونی را به سه دسته تقسیم و گزارش آن را به کمیته نظارت ارائه کند.
این سه دسته شامل اموالی که هم اکنون دارای خریدار بوده و امکان فروش آنها به بالاترین قیمت وجود داشته و فروش آنها و واریز وجوه حاصل از فروش این املاک با نظارت مرجع قضایی و بانک مرکزی به حساب سپرده گذاران است، اموالی را که درباره قیمت آنها، هیات تصفیه تعاونی با هیات مدیره موسسه اعتباری کاسپین توافق دارد برای تسریع در پرداخت سپرده های سپرده گذاران به موسسه مذکور منتقل کند و آن دسته اموالی را که هیات تصفیه قیمت آنها را بیشتر از قیمت های تعیین شده توسط کارشناس رسمی دادگستری می داند، برای بررسی به کمیته نظارت ارائه کند.
همچنین در این جلسه مقرر شد کمیته نظارت پس از ارائه گزارش هیات تصفیه در اسرع وقت، مراتب را بررسی و نتیجه را برای حصول توافق و اجرا به هیات تصفیه تعاونی منحله فرشتگان و هیات مدیره موسسه اعتباری کاسپین ابلاغ کند تا تعیین تکلیف سپرده گذاران با سرعت بیشتری صورت گیرد.
در این جلسه پیشنهادهای تعدادی از سپرده گذاران تعاونی منحله فرشتگان ارائه شد و پس از بررسی مقدماتی این پیشهادات، ادامه رسیدگی به جلسه بعد کمیته نظارت موکول شد.
نخستین جلسه کمیته نظارت بر تعیین قیمت و انتقال دارایی های تعاونی غیر مجاز ومنحله فرشتگان به موسسه اعتباری کاسپین با حضور «پسندیده» سرپرست دادسرای رسیدگی به جرایم پولی و بانکی، «محمدرضا تابش» نماینده مجلس شورای اسلامی، «حیدری» معاون نظارتی بانک مرکزی، مدیرعامل و اعضای هیات مدیره موسسه اعتباری کاسپین، اعضای هیات تصفیه تعاونی منحله فرشتگان و تعدادی از سپرده گذاران این تعاونی برگزار شد.
به گزارش ایرنا، بر اساس تصمیم شورای پول و اعتبار در اسفند 1394 موسسه کاسپین با ادغام هشت تعاونی غیرمجاز شامل فرشتگان، الزهرا، دامداران و کشاورزان کرمانشاه، عام کشاورزان مازندران، حسنات اصفهان، پیوند مشهد، بدر توس و امید جلین شکل گرفت.

برای آگاهی از آخرین اخبار اقتصادی ایران و جهان با کانال اقتصادی ایرنا در تلگرام همراه شوید:
IRNAeco@
اقتصام*9132*1724* 6075*تنظیم: فرزانه سلامت بخش**انتشار: حسین فتح الهی

انتهای پیام /*

نظر شما