شناسهٔ خبر: 22117863 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه کیهان | لینک خبر

رئیس‌کل دادگستری تهران:

همه اتهامات «بقایی» مالی است و جنبه سیاسی ندارد

رئیس‌کل دادگستری تهران گفت: خیلی‌ها سعی می‌کنند وانمود کنند تحت تعقیب گرفتن آنها تحت تاثیر موضوعات سیاسی است اما پرونده بقایی ابتدا تا انتهایش صد در صد موضوعات مالی است.

صاحب‌خبر -به گزارش فارس، غلامحسين اسماعيلي در حاشیه مراسم روز کارشناس دادگستری در جمع خبرنگاران در پاسخ به این سؤال که علت اختلاف نظرها در موضوع کارشناسی چیست؟ گفت: با وجود پیشرفت علم و تکنولوژی نباید شاهد اختلاف نظرها بین کارشناسان باشیم یا اختلاف نظرها باید به اندازه‌ای باشد که قابل پذیرش باشد. ما معتقدیم اغلب این اختلاف نظرها ناشی از عدم دقت و عدم جامع‌نگری نسبت به موضوع کارشناسی و عدم توجه نسبت به زوایای کارشناسی و عدم شناخت نسبت به موضوع است.
اسماعيلي افزود: برای مثال درباره زمین یک کارشناسی با فرض کاربری مسکونی و یک کارشناسی با فرض کاربری تجاری آن را کارشناسی می‌کند که امیدواریم با اهتمام کانون کارشناسان این اختلاف نظرها برطرف شود.
وی در پاسخ به سؤالی مبنی بر صحت اینکه گفته شده در رابطه با خانم نازنین زاغری پرونده جدیدی تشکیل شده و حبسش به ۱۶ سال افزایش یافته است، گفت: اینکه حبس تغییر پیدا کرده است یا خیر هنوز چیزی قطعی نیست و اگر جرم جدیدی اتفاق بیفتد آن را رسیدگی و برابر مقررات حکم مقتضی را صادر می‌کنیم. اگر کسی خواهان این است که محکومیت پیدا نکند بهترین کار تسلیم قانون و اجتناب از ارتکاب جرم است.رئیس‌کل دادگستری تهران در رابطه با آخرین وضعیت پرونده قائم‌مقام سابق آستان قدس رضوی گفت: پرونده در دادسرا در مرحله تحقیقات مقدماتی است و متهمین متعدد دارد.
اسماعیلی همچنین در پاسخ به سؤال دیگری مبنی بر اینکه بقایی مدعی است پرونده‌اش صرفا سیاسی است، گفت: تمام پرونده مالی است، خیلی‌ها سعی می‌کنند وانمود کنند تحت تعقیب گرفتن آنها تحت تاثیر موضوعات سیاسی است، این پرونده ابتدا تا انتها صد در صد موضوعات مالی است و اصلا بعد سیاسی ندارد.
وی افزود: تصرف غیرقانونی، اختلاس، حیف و میل بیت‌المال و اینگونه مسایل در پرونده ایشان مطرح است و هیچ اتهام سیاسی وجود ندارد.

برچسب‌ها:

نظر شما