شناسهٔ خبر: 22050634 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: قدس آنلاین | لینک خبر

پیام تسلیت شمخانی به همتای افغانستانی خود/ تروریسم تکفیری مورد حمایت برخی کشورهای منطقه است

دبیر شورای عالی امنیت ملی نوشت: تروریسم تکفیری که متاسفانه مورد حمایت مادی و اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه نیز قرار دارد تهدیدی عمیق برای ملت‌ها و کشورهای اسلامی است و تنها با همکاری و اتخاذ رویکردهای مشترک می‌توان با آن مقابله کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش قدس آنلاین، علی شمخانی نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی طی پیامی به همتای افغانستانی خود ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به مساجد مسلمانان در افغانستان، با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد.

وی خاطر نشان کرد: تروریسم تکفیری که متاسفانه مورد حمایت مادی و اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه نیز قرار دارد تهدیدی عمیق برای ملت‌ها و کشورهای اسلامی است و تنها با همکاری و اتخاذ رویکردهای مشترک می‌توان با آن مقابله کرد.

امیر دریابان شمخانی گفت: مبارزه فرهنگی با ریشه‌های اعتقادی و تفکرات داعش ساز بایستی همزمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود و علمای جهان اسلام به ویژه در جمهوری اسلامی ایران و افغانستان نقش بسزایی در این خصوص می‌توانند، ایفا کنند.

وی با تسلیت به مردم و دولت افغانستان به خاطر شهادت تعداد زیادی از مسلمانان در حملات تروریستی کور در روز گذشته با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد و بر آمادگی کشورمان برای کمک رسانی و درمان مجروحان تاکید کرد.

گفتنی است بر اثر دو حمله بمب گذاران انتحاری به دو مسجد در افغانستان که هر دو در شامگاه جمعه رخ داد، دست کم ۷۲ نفر کشته شدند که در میان آنها تعدادی کودک نیز دیده می‌شوند.

برچسب‌ها:

نظر شما