شناسهٔ خبر: 22050365 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

شمخانی حملات تروریستی به مساجد در افغانستان را محکوم کرد شمخانی حملات تروریستی به مساجد در افغانستان را محکوم کرد

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :

نماینده مقام معظم رهبری و دبیر شورای عالی امنیت ملی در پیامی به همتای افغانستانی خود ضمن محکوم کردن حملات تروریستی به مساجد مسلمانان در افغانستان با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد.

به گزارش انتخاب، دریابان علی شمخانی خاطرنشان کرد: تروریسم تکفیری که متاسفانه مورد حمایت مادی و اطلاعاتی برخی کشورهای منطقه نیز قرار دارد تهدیدی عمیق برای ملت‌ها و کشورهای اسلامی است و تنها با همکاری و اتخاذ رویکردهای مشترک می‌توان با آن مقابله کرد.

شمخانی حملات تروریستی به مساجد در افغانستان را محکوم کرد

وی گفت: مبارزه فرهنگی با ریشه‌های اعتقادی و تفکرات داعش ساز باید هم‌زمان با اقدامات امنیتی و نظامی پیش برود و علمای جهان اسلام به ویژه در جمهوری اسلامی ایران و افغانستان نقش بسزایی در این خصوص می‌توانند ایفا کنند.

دبیر شورای عالی امنیت ملی با تسلیت به مردم و دولت افغانستان به خاطر شهادت تعداد زیادی از مسلمانان در حملات تروریستی کور در روز گذشته با خانواده‌های قربانیان ابراز همدردی کرد و بر آمادگی کشورمان برای کمک رسانی و درمان مجروحان تاکید کرد.

گفتنی است بر اثر دو حمله بمب‌گذاران انتحاری به دو مسجد در افغانستان که هر دو در شامگاه جمعه رخ داد، دست کم ۷۲ نفر کشته شدند که در میان آنها تعدادی کودک نیز دیده می‌شوند.

منبع: ایسنا
منبع: ایسنا

برچسب‌ها:

نظر شما