شناسهٔ خبر: 22010653 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: روزنامه ابتکار | لینک خبر

سرویس SoundCloud رفع فیلتر شد

صاحب‌خبر - مطابق گزارش کاربران در شبکه‌های اجتماعی، به نظر می‌رسد که سرویس استریم موسیقی SoundCloud به تازگی در ایران رفع فیلتر شده است. در حال حاضر می‌توانید با مراجعه به وب‌سایت این سرویس، بدون نیاز به ابزار تغییر‌دهنده آی‌پی در آن ثبت‌نام کرده و از مزایای آن استفاده کنید.
به نظر می‌رسد که این موضوع برای اپلیکیشن‌های iOS و اندروید ساوندکلاود هم صادق باشد. ساوندکلاود یک پلتفرم آنلاین استریم موسیقی است که در سال ۲۰۰۷ و توسط دو سوئدی در کشور آلمان بنیان‌گذاری شد و مطابق آخرین آمار منتشر شده در حال حاضر پذیرای بیش از ۴۰ میلیون دوست‌دار موسیقی و ماهانه بیش از ۲۰۰ میلیون شنونده از سراسر دنیاست. شکی نیست که رفع فیلتر این سرویس محبوب می‌تواند خبر خوشحال‌کننده‌ای برای هنرمندان و فعالان عرصه موسیقی در ایران باشد. اما خبر خوب دیگر این که به نظر می‌رسد ساوندکلاود تنها پلتفرم موسیقی محوری نیست که در ایران رفع فیلتر می‌شود. به تازگی در شبکه‌های اجتماعی زمزمه‌هایی مبنی بر رفع فیلترینگ سرویس اسپاتیفای هم به گوش می‌رسد. البته بسیاری می‌گویند که هنوز نمی‌توانند بدون ابزار تغییر‌دهنده آی‌پی به اسپاتیفای دسترسی داشته باشند، اما رفع فیلترینگ این سرویس برای بخشی از کاربران ممکن است نشانه‌ای بر این باشد که به زودی تمامی ایرانی‌ها می‌توانند بدون محدودیت به آن دسترسی پیدا کنند.
اگر چه هنوز هیچ کدام از مقامات رسمی کشور نسبت به رفع فیلترینگ این دو سرویس واکنشی نشان نداده‌اند، اما با توجه به گفته‌های محمدجواد آذری جهرمی، وزیر ارتباطات، به نظر می‌رسد که رفع فیلترینگ سرویس‌های پر‌استفاده اینترنتی در ایران (از جمله توییتر و یوتوب) جزو برنامه‌های مهم دولت دوازدهم در آینده نزدیک باشد که باید آن را به فال نیک گرفت.
منبع: دیجیاتو

نظر شما