شناسهٔ خبر: 21888801 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

تاکید کشورهای اروپایی به کنگره آمریکا برای حفظ برجام

سفیر اتحادیه اروپا در واشنگتن اعلام کرد کشورهای اروپایی به کنگره آمریکا اعلام کرده‌اند برجام باید حفظ شود.

صاحب‌خبر -

تاکید کشورهای اروپایی به کنگره آمریکا برای حفظ برجامبه گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از پایگاه خبری شبکه العالم، دیوید اُسالیوان -- سفیر اتحادیه اروپا در آمریکا -- با بیان اینکه توافق هسته‌ای به اهداف تعیین‌شده‌اش رسیده، گفت کشورهای اروپایی به کنگره آمریکا اعلام کرده‌اند برجام باید حفظ شود.

سفیر اتحادیه اروپا در واشنگتن گفت به همراه همتایان انگلیسی، فرانسوی و آلمانی‌ خود به نمایندگان کنگره تأکید کردیم توافق هسته‌ای با ایران باید حفظ شود.

اُسالیوان افزود: من و همکاران انگلیسی، فرانسوی و آلمانی‌ام با کنگره رایزنی کرده‌ایم تا آن‌ها را از موضع خود آگاه کنیم. توافق هسته‌ای موفق بوده و باید آن را حفظ کنیم.

وی افزود: در برهه کنونی شک و تردید، ما اروپایی‌ها می‌خواهیم تأکید کنیم که برجام توافق خوبی است.

برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) توافقی است که دو سال پیش میان ایران و گروه موسوم به 1+5 به دست آمد. آمریکا که خود یکی از طرف‌های توافق است، پس از تغییر دولت برجام را «توافقی فاجعه‌بار» توصیف کرده و آن را به شدت مورد انتقاد قرار داده است.

دولت آمریکا قصد دارد روز جمعه با خودداری از صدور تائیدیه فصلی پایبندی ایران به برجام، پرونده توافق هسته‌ای را به کنگره بفرستد تا قانونگذاران آمریکایی در مورد ادامه حضور واشنگتن در این توافق تصمیم‌گیری کنند.

اتحادیه اروپا تأکید دارد که توافق هسته‌ای به اهداف خود دست یافته و آمریکا نباید آن را تضعیف کرده یا از بین ببرد. محدود بودن توافق به موضوع هسته‌ای و داشتن تاریخ انقضا از مواردی است که از سوی دولت آمریکا مورد انتقاد قرار گرفته است.

اُسالیوان در این مورد گفت: توافق تنها در مورد یک موضوع بود. ما هرگز نمی‌خواستیم [با این توافق] تمام مشکلاتی که با ایران داشتیم را حل کنیم.

انتهای پیام/

تاکید اروپا بر حفظ برجام

نظر شما