شناسهٔ خبر: 21888771 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

تهدید رئیس جمهوری فیلیپین به اخراج سفیران اروپایی از این کشور

کوالالامپور – ایرنا – رئیس جمهوری فیلیپین هشدار اتحادیه اروپا را در قطع ارتباط با این کشور به رویارویی طلبید و اعلام کرد: در صورت تحقق این امر، سفیران کشورهایی اروپایی را در کمتر از 24 ساعت از مانیل اخراج می کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش روز جمعه ایرنا 'رودریگو دوترته' رئیس جمهوری فیلیپین قدرت های غربی که کشورهای دیگر را به استعمار در آورده، آغاز کننده جنگ بوده، نفت خاورمیانه را به یغما برده اند و همچنین تروریسم را به این کشورها وارد کرده اند، مورد انتقاد قرار داد.
'دوترته' تاکید کرد که ائتلاف جدید او با روسیه و چین به عنوان اعضای دائم سازمان ملل، فیلیپین را در سازمان ملل نگه می دارد.
به گزارش فیل استار، وی با این سئوال که آیا ما از سازمان ملل خارج می شویم، گفت: کار خود را انجام بدهید. شما به این دلیل در امور داخلی ما دخالت می کنید که ما فقیر هستیم. پول می دهید و آن وقت امور را آنگونه که می خواهید هماهنگ می کنید. ما دوران استعمار را پشت سر گذاشته ایم.
'آلبرا' سخنگوی رئیس جمهوری فیلیپین در این زمینه گفت 'اظهارات خشمگین' 'رودریگو دوترته' واکنشی به 'اتحادیه مترقی' بوده که 'به طور جعلی خود را مامور اتحادیه اروپا معرفی و اظهارات غیرمسئولانه ای ارائه کرده است.
این ائتلاف که خود را نمایندگانی از پارلمان اروپا معرفی کرده اند، با اعلام اینکه جنگ علیه مواد مخدر در این کشور 'بسیار خطرناک' است، هشدار دادند که فیلیپین در خصوص از دست دادن مزیت های تجاری خود خطر کرده است.
یک هیات نمایندگی اتحادیه اروپا با صدور بیانیه ای اعلام کرده است که هیچ نقشی در دیداری که توسط 'ائتلاف مترقی' انجام شده، ندارد.
رئیس جمهوری فیلیپین به دلیل اعتراضات عمومی گسترده ای که ماه گذشته علیه کشته شدن یک نوجوان به دست پلیس برگزار شد، تصمیم گرفته که برنامه مبارزه با قاچاق مواد مخدر را که مسئولیت آن تاکنون بر عهده پلیس این کشور بوده است، به 'سازمان مبارزه با مواد مخدر این کشور (PDEA) واگذار کند.
اکنون مشخص نیست که آیا واگذاری مسئولیت مبارزه با مواد مخدر به سازمان مبارزه با مواد مخدر این کشور ناشی از فشار کشورهای غربی است و یا اعتراضات داخلی باعث انجام آن شده است.
آمار ضد ونقیضی درمورد قربانیان برنامه مبارزه با مواد مخدر فیلیپین پس از روی کار آمدن دوترته منتشر شده است که طبق آن دستکم تاکنون 8 هزار تن با محاکمه و بدون محاکمه در دادگاه کشته شدند.
آساق**241* 1599 *شبس* 1488 * انتشار دهنده: بهمن بامداد**

انتهای پیام /*

نظر شما