شناسهٔ خبر: 21888335 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

هرگونه اقدامی علیه سپاه با پاسخی قاطع مواجه خواهد شد/ هیچ بندی از برجام قابل مذاکره مجدد نیست

حسینی گفت: هرگونه اقدامی علیه سپاه با پاسخی قوی، قاطع و برخاسته از انسجام ملی و اتفاق نظر مسئولین ایرانی مواجه خواهد شد.

صاحب‌خبر -

هرگونه اقدامی علیه سپاه با پاسخی قاطع مواجه خواهد شد/ هیچ بندی از برجام قابل مذاکره مجدد نیستسیدمحمدعلی حسینی سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در گفتگو با خبرنگار سیاست خارجی گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان؛ درباره لفاظی‌های ترامپ علیه سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و طرح قرار دادن این نهاد درلیست گروه‌های تروریستی اظهار کرد: آنچه که درمورد سپاه پاسداران مطرح شد قابل پیش بینی بود چرا که علت اصلی آن، موفقیت‌هایی است که این نهاد محبوب در مقابله با داعش و سرکوب تکفیری‌ها در سوریه به دست آورده است.

وی ادامه داد: واضح است که با وجود پیروزی‌های مقاومت یک چنین اتهامات و توطئه‌های جدیدی علیه سپاه پاسداران شکل بگیرد و این نهاد مردمی که توانسته گروه‌های تروریستی پرورش یافته در دامان آمریکا و هم‌پیمانان منطقه‌ای او را سرکوب و مضمحل کرده، مورد تهاجم قرار گرفته و اتهامات تکراری و بی‌پایه‌ای را ضد آن مطرح کنند و در پی اعمال تحریم هایی بر علیه آن باشند.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه با بیان اینکه احتمال دارد این فشارها متوجه مقاومت و حزب‌الله نیز شود، یادآور شد: پیروزی‌های مقاومت و حزب‌الله در عراق و سوریه نیز دشمن را به شدت عصبانی کرده و آنها در عرصه‌های مختلف سیاسی ،رسانه ای و تبلیغاتی فعالیت‌هایی را علیه نیروهای مردمی، حشدالشعبی و حزب‌الله اعمال خواهند کرد و تا جایی که بتوانند تهدیداتی را متوجه آنان خواهند کرد.

حسینی درباره مطرح کردن مذاکرات مجدد درباره برجام از سوی رژیم آمریکا اضافه کرد: در مورد مذاکرات مجدد هیچ یک از پنج کشور دیگر ۵+۱ آمریکایی ها را همراهی نکرده و اعتقادی هم به آن ندارند.

وی گفت : همانطور که رئیس جمهور کشورمان تاکید کردند برجام یک مجموعه است. اگر یک آجر از ساختار برجام کنار کشیده شود تمام آن فرو میریزد.

حسینی با تاکید بر اینکه به هیچ وجه هیچ بندی از برجام قابل مذاکره مجدد نیست، افزود: اینکه  ترامپ  چه تصمیمی خواهد گرفت به دستگاه ایالات متحده مربوط می‌شود. اینطور که پیش بینی می‌شود ترامپ به دنبال ناکارآمدکردن برجام بوده تا آن را به شکل جسدی نیمه جان دربیاورد در عین حال اما می‌خواهد به عنوان متهم ردیف اول خروج از برجام قرار نگیرد.

سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه در پایان گفت: ترامپ به دنبال تشدید و توسعه تحریم و فشارها علیه ایران اسلامی است.کنگره نیز با سابقه‌ای که در اعمال سیاست‌های خصمانه از خودش علیه کشورمان به جا گذاشته همین مسیر را دنبال می‌کند اگرچه ممکن است شیوه‌های دیگری را مورد بهره‌برداری قرار دهد.

انتهای پیام/

برجام یک مجموعه است. اگر یک آجر از ساختار برجام کنار کشیده شود تمام آن فرو میریزد

نظر شما