شناسهٔ خبر: 21886939 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: راه دانا | لینک خبر

معاون دادستان مشهد هشدار داد

آب شرب شهر مشهد در خطر آلودگی

قاضی بخشی محبی: متاسفانه در مجاورت تصفیه‌خانه شماره ۳ آب سد دوستی، جاده‌ای به اسم بوفالو وجود دارد که مسیر تردد کامیون هاست و بر اثر رفت و آمد خودرو‌های سنگین حامل شن و ماسه، ذرات گرد و غبار مستقیماً وارد مخازن آب تصفیه خانه دوستی می‌شود.

صاحب‌خبر -

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ قاضی بخشی محبی معاون دادستان مشهد در گفت و گو با میزان گفت: حسب گزارش‌های مردمی، متاسفانه در مجاورت تصفیه‌خانه شماره ۳ آب سد دوستی، جاده‌ای به اسم بوفالو وجود دارد که مسیر تردد کامیون هاست و بر اثر رفت و آمد خودرو‌های سنگین حامل شن و ماسه، ذرات گرد و غبار مستقیماً وارد مخازن آب تصفیه خانه دوستی می‌شود.


وی ادامه داد:
‎در این تصفیه خانه واقع در جاده سرخس، آب در داخل حوضچه‌های روباز، تصفیه و فیلتر می‌شود و آب تصفیه شده جهت مصارف شرب به مشهد منتقل می‌شود درحالی که به‌علت وجود ریزگرد‌ها و گردوخاک مجدد آلوده می‌شود.


معاون دادستان مشهد تصریح کرد:
‎تهدید بهداشت آب شرب توسط گرد و خاک‌های ایجاد شده در مجاورت تصفیه خانه شماره ۳ آب سد دوستی به مشهد نیازمند توجه مسوولان است.


قاضی بخشی محبی خاطرنشان کرد:
‎متاسفانه شاهد تخریب بیش از حد منابع طبیعی و محیط زیست بودیم که علاوه بر آن سبب آلودگی هوا و آب شرب نیز خواهدشد.


وی افزود:
‎ جهت جلوگیری از تهدید سلامت آب، درصورت لزوم همان‌گونه که دادستانی در طوس نسبت به تعطیلی معادن غیرمجاز اقدام کرد در این خصوص نیز اقدام خواهد کرد و مانع ادامه فعالیت غیرمجاز معادن و جلوگیری از آلودگی آب و هوا خواهد شد.

‎وی با اشاره به ماده ۱، ۹ قانون معادن و ماده ۶، ۸، ۸ مجازات اسلامی از متولیان امر خواست اقدامات لازم اجرایی را قبل از ورود دادستانی بعمل آورند.

نظر شما