شناسهٔ خبر: 21886711 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

استاندار خراسان شمالی:

شعر انقلاب اسلامی نسل مدافع حرم را تربیت کرده است

استاندار خراسان شمالی گفت: شعر انقلاب اسلامی٬ کودکان ما را انقلابی‌تر کرده و از آن‌ها مدافعان حرم می‌سازد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از بجنورد محمد رضا صالحی امشب در مراسم شب شعر آئینی که به مناسبت هفته نیروی انتظامی و روز بزرگداشت حافظ برگزار شد٬ اظهار داشت: شعر اگر رشد و تجلی پیدا کند در زندگی نفوذ پیدا کرده و سبب این می‌شود که از اصالت‌های انقلاب، اصالت‌های دینی و فرهنگ دینی رش یافته و در جامعه معرفی شوند.

وی ضمن قرائت شعری در رابطه با شب زیارتی امام حسین(ع) و امام زمان (عج) افزود: شعر انقلاب اسلامی٬ کودکان ما را انقلابی‌تر کرده و از آن‌ها مدافعان حرم می‌سازد. فرهنگ نقش بی بدیلی در آسایش و آرامش جامعه دارد و ترویج فرهنگ و هنر سبب ایجاد امنیت در جامعه می‌شود.

استاندار خراسان شمالی ضمن اشاره به تاکیداتش به معاون سیاسی و امنیتی در روز معارفه وی در خصوص ترویج فرهنگ تصریح کرد: علاوه بر اقدامات اقتصادی در استان که سبب پیشرفت و توسعه می‌شود٬ باید به اقتصاد هنر توجه ویژه‌ای داشت چرا که سبب رونق و اثر‌گذاری در زندگی هنرمندان می‌شود.

تمام برنامه‌های هفته ناجا مردمی و فرهنگی بود

فرمانده انتظامی خراسان شمالی نیز در این مراسم اظهار داشت: هفته نیروی انتظامی٬ با حضور پرسنل ناجا در نماز جمعه آغاز گردید و اختتامیه را هم با شب شعر آئینی همراه شده و این اتفاق مبارکی است.

سردار علیرضا مظاهری افزود: امسال بیشتر برنامه‌های هفته نیروی انتظامی، با ابتکار و همت مردم و مسئولین همراه بود٬ به نحوی که 165 برنامه فقط در مرکز استان اجرایی شد که 80 برنامه در خصوص امور اجتماعی و فرهنگی و 85 برنامه در خصوص مردم بود.

وی تصریح کرد:  امروز باید بیشتر از گذشته خدمتگزار مردم بود چرا که مردم ما در تداوم انقلاب همراه نظام بودند و شایسته احترام هستند. نیروی انتظامی از جنس مردان بی ادعایی است که برای خدمت‌رسانی به مردم فعالیت می‌کنند.

فرمانده انتظامی استان در پایان افزود: در خراسان شمالی علی‌رغم تمام تهدیدهایی که بعضا پیش می‌آید٬ شاهد امنیت پایداری هستیم و این امنیت نتیجه تلاش تمام دستگاه‌های اجرایی و مردم است.

انتهای پیام/

نظر شما