شناسهٔ خبر: 21886633 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

به منظور مقابله با تروریسم

آلمان کنترل‌های مرزی خود را ۶ ماه دیگر تمدید می‌کند

وزیر کشور آلمان اعلام کرد که به منظور مقابله با مهاجرت‌های غیر قانونی و تهدید روزافزون ترور کنترل های مرزی در این کشور را برای مدت ۶ ماه دیگر تمدید می‌کند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از روزنامه "تاگس اشپیگل"، آلمان کنترل های مرزی خود را به مدت شش ماه دیگر و تا ماه می سال 2018 تمدید کرد.

"توماس دمایزیر"، وزیر کشور آلمان این تصمیم برلین را به دلیل خطر ترور، کمبودها در حمایت از مرزهای خارجی اتحادیه اروپا و همچنین مهاجرت های غیر قانونی در منطقه شنگن توجیه کرد. بر این اساس این کنترل ها باید فعلا همچنان در مرزهای اتریش و آلمان و همچنین ارتباطات هوایی یونان به آلمان انجام گیرد.

آلمان به دلیل شمار بالای پناهندگان در سپتامبر سال 2015 به عنوان اولین کشور در منطقه شنگن دوباره کنترل های خود در مرزهای اتریش را هدایت کرد. کمیسیون اتحادیه اروپا مدتهاست بر این مسئله تاکید دارد که کنترل ها به دلیل بحران پناهندگان خاتمه یابد. این کنترل های مرزی در ماه می و برای آخرین بار تا 11 نوامبر تمدید شد.

البته وزیر کشور آلمان در ماه فوریه اعلام کرد که وی بعد از حمله تروریستی به بازار کریسمسی در برلین کنترل های آینده را با توجه به تهدید از طرف تروریسم مورد ارزیابی قرار داده و توجیه می کند. وی حالا اعلام کرده است که آلمان و دیگر کشورهای عضو اتحادیه اروپا حملات تروریستی دراماتیکی را تجربه کرده اند. باید به این مسئله واکنش نشان داده شود.

وی همچنین تصریح کرد که مرزهای کشورش با اتریش مانند سابق همچنان نقطه تمرکز مهاجرت های غیر قانونی به آلمان است. علاوه بر این ورودهای غیر مجاز همچنین از راه هوایی از یونان ثبت شده است.

بعد از آلمان از سال 2015 همچنین کشورهای اتریش، دانمارک، سوئد و نروژ هم کنترل های مرزی را به دلیل بحران پناهندگان در پیش گرفتند. فرانسه هم کنترل های مرزی خود را بعد از حملات تروریستی در این کشور با خطر روزافزون ترور توجیه می کند.

دمایزیر همچنین اعلام کرد که تصمیمش برای تمدید کنترل های مرزی با مشورت نزدیک با وزرات کشور اتریش، دانمارک، سوئد و نروژ انجام گرفته است. کمیسیون اتحادیه اروپا و دیگر کشورهای عضو نیز در جریان این تصمیم قرار گرفته اند.

دانمارک نیز کنترل های مرزی خود با آلمان را برای مدت شش ماه دیگر تمدید می کند. این کشور نیز دلیل این اقدام خود را خطر روزافزون ترور اعلام کرده است.

وزیر کشور آلمان اعلام کرد که بازگشت کامل به یک منطقه شنگن بدون کنترل در مرزهای داخلی تنها وقتی ممکن است که تحولات و اوضاع کلی اجازه آن را بدهد. ما همه کشورهای عضو اتحادیه اروپا، کمیسیون اروپایی، و شورای اروپایی با فشار بالا در این راستا کار می کنیم. اما همچنان یک راه طولانی در پیش روی ما قرار دارد که ما باید تا پایان برویم.

انتهای پیام/

نظر شما