شناسهٔ خبر: 21885950 - سرویس فرهنگی
نسخه قابل چاپ منبع: ایکنا | لینک خبر

ارتباط با روحانیون از راه‌های سعادت انسان‌هاست

گروه فرهنگی: معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان ارتباط با روحانیون را از دیگر راه‌های سعادت انسان‌ها عنوان کرد و گفت: راه زندگی صحیح الهی انسانی در نسخه ای است که روحانیت از سبک و روش پیغمبر استخراج کرده‌اند

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری بین‌المللی قرآن(ایکنا) از کردستان، حجت‌الاسلام مهدی فرزی، معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان امروز، 20 مهرماه در آیین اختتامیه کلاس‌های اوقات فراغت کانون‌های مساجد استان که در مجتمع فجر سنندج برگزار شد، اظهار کرد: کانون‌های فرهنگی - هنری مساجد در راستای دانش، بصیرت و آگاهی فرزندان ما کار می‌کنند.

وی با تأکید بر اینکه باید ارتباط با مساجد تقویت شود، افزود: مسجد یکی از مکان‌های است که رحمت و برکت پروردگار آنجا نازل می‌شود و اهالی مسجد اهل رحمت پروردگار هستند.

معاون فرهنگی دفتر نماینده ولی فقیه در کردستان ارتباط با روحانیون را از دیگر راه‌های سعادت انسان‌ها عنوان کرد و گفت: راه زندگی صحیح الهی انسانی در نسخه ای است که روحانیت از سبک و روش پیغمبر استخراج کرده‌اند.

وی بیان کرد: لازم است در جامعه اسلامی ارتباط با روحانی اصیل اهل عمل بیش از پیش تقویت شود تا مشکلات مردم حل شود.

حجت‌الاسلام فرزی خواستار تقویت بنیه علمی و بصیرتی اعضای کانون‌های مساجد شد و اعلام کرد: کسانی که در رأس کانون‌های مساجد هستند باید در جنبه‌های علمی و بصیرتی خود خیلی کار کنند تا چند گام جلوتر از بقیه باشند و دچار روزمرگی نشوند.

وی عنوان کرد: مدیران مسئول کانون‌های مساجد تلاش کنند نسبت به ایجاد شبکه برنامه ریزی با استفاده از ظرفیت موجود اقدام کنند که غنی‌سازی اوقات فراغت یکی از پتانسیل‌هایی است که می‌توان از آن بهره گرفت.

محمود رستم‌پور، معاون اداره مالی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این مراسم با بیان اینکه مسجد مهم‌ترین پایگاه برای رفع و رجوع مشکلات جامعه اسلامی است، اظهار کرد: در چند سال اخیر در پایگاه‌های غنی‌سازی اوقات فراغت فعالیت‌های خوبی انجام شده است.

وی با بیان اینکه در تابستان امسال هفت هزار نفر تحت پوشش کلاس های اوقات فراغت قرار گرفتند، عنوان کرد: آموزش های عمومی، دینی، سبک زندگی اسلامی و مهرت های زندگی از آموزش های است که در سطح مساجد به اعضا ارائه شده است.

رستم‌پور از استقبال پرشور خانواده ها از کلاس های اوقات فراغت کانون های مساجد استان تقدیر کرد و یادآور شد: از همه پدران و مادران که به برنامه‌های اوقات فراغت کانون های مساجد اعتماد دارند، تشکر می‌کنیم.

نظر شما