شناسهٔ خبر: 21884189 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

معاون امور بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان عنوان کرد

حضور 7 مربی زنجانی در تیم‌های ملی بانوان ایران

معاون امور بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: در حال حاضر هفت مربی بانوی استان زنجان در تیم‌های ملی بانوان ایران فعالیت دارند.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری فارس از زنجان، سعیده عینی بعد از ظهر امروز در جلسه مشترک معاون وزیر ورزش و جوانان با رؤسا و نواب هیأت‌های ورزشی استان زنجان با بیان اینکه بانوان این استان در 40 رشته ورزشی فعالیت دارند، اظهار کرد: دو رشته وزنه‌برداری و بدنسازی نیز به تعداد این رشته‌ها اضافه شده است.

وی با بیان اینکه در 6 ماهه نخست امسال 50 نفر از بانوان ورزشکار زنجانی به اردوهای مختلف تیم ملی دعوت شده‌اند، تصریح کرد: از این تعداد 17 نفر عازم مسابقات مختلف قهرمانی جهان و آسیا شدند.

معاون امور بانوان اداره‌کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه نخستین مدال ورزش کشور در سال 1396 توسط پریسا براتچی بانوی ورزشکار زنجانی در رشته تیراندازی با کمان کسب شد، گفت: امسال دو نفر از مربیان بانوی استان زنجان در رشته کاراته و جودو صاحب عناوین جهانی شدند.

عینی با بیان اینکه زنجان میزبانی سه اردوی تیم ملی بانوان را در سال‌جاری برعهده داشته است، ابراز کرد: با وجود سد کینه ورس در ابهر، ابهر به عنوان پایگاه روئینگ کشور معرفی می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش فرهنگی ورزشی نیز برگزاری همایش‌های پیاده‌روی بانوان در زنجان و همچنین در روستاها و برگزاری کلاس‌های آموزشی در روستاها برگزار می شود، گفت: امسال مسابقات والیبال قهرمانی کشور در بخش دختران به میزبانی زنجان برگزار شد.

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان ادامه داد: بانوان زنجانی در 12 رشته دیگر نیز به مسابقات المپیاد شمالغرب کشور اعزام شدند.

عینی در ادامه با اشاره به اینکه در بسیاری از رشته‌ها ورزش بانوان زنجان از نبود حامی مالی رنج می‌برد، خاطرنشان کرد: زنجان یک تیم فوتسال بانوان در لیگ برتر دارد که بدون حامی مالی و با حمایت اداره کل فعالیت‌های خود را ادامه می‌دهد.

معاون امور بانوان اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه در حال حاضر هفت مربی بانوی استان زنجان در تیم ملی فعالیت دارند، گفت: به دلیل مشکلات مالی نمی‌توانیم میزبانی مسابقات و اردوهای تیم ملی را قبول کنیم.

انتهای پیام/ج/

نظر شما