شناسهٔ خبر: 21590356 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: جماران | لینک خبر

عامل ترغیب دختر افسرده به خودکشی در شبکه‌های مجازی دستگیر شد

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه پلیس سرهنگ شاهین حسنوند روز سه شنبه با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده و اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد:

صاحب‌خبر - به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه پلیس سرهنگ شاهین حسنوند روز سه شنبه با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده و اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد: این دختر افسرده روزی بر سر مزار پدرش ‌رفته و همان جا بر سر مزار پدر، با پسری که در شبکه اجتماعی با وی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد.
وی افزود: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست می‌دهد.
سرهنگ حسنوند گفت: با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سئوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیر شده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است.
رییس پلیس فتا در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنید، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آنها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.
وی با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: خانواده ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آنها را در این فضا همراهی کنند.
حادثه خودکشی این دختر جوان 27 شهریور امسال در یکی از شهرستان های خوزستان رخ داد.
7164 / 6037
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

نظر شما