شناسهٔ خبر: 21590214 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

عامل ترغیب دختر افسرده به خودکشی در شبکه‌های مجازی دستگیر شد

اهواز - ایرنا - رئیس پلیس فتا خوزستان با اشاره به مرگ مشکوک دختر افسرده گفت: عامل ترغیب این خودکشی که در فضای مجازی فعالیت داشت شناسایی و دستگیر شد.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا به نقل از پایگاه پلیس سرهنگ شاهین حسنوند روز سه شنبه با بیان اینکه دختری که با فوت پدرش دچار افسردگی شده و اقدام به خودکشی کرده بود، اظهار کرد: این دختر افسرده روزی بر سر مزار پدرش ‌رفته و همان جا بر سر مزار پدر، با پسری که در شبکه اجتماعی با وی ارتباط داشت تماس برقرار کرده و شرح حال خود را با وی در میان می‌گذارد.
وی افزود: پسر به او پیشنهاد می‌کند با قرص برنج خودکشی کند و دختر هم با تهیه قرص برنج بر سر مزار پدر اقدام به خودکشی کرده و جان خود را از دست می‌دهد.
سرهنگ حسنوند گفت: با شناسایی و دستگیری متهم و تحقیقات اولیه سئوالاتی مطرح شد که در جواب، فرد دستگیر شده اظهار کرد قصدش شوخی بوده و انگیزه جدی در این موضوع نداشته است.
رییس پلیس فتا در توصیه به کاربران تاکید کرد: به هیچ عنوان در این فضا کاربران را ترغیب به اعمال خطرناک و مجرمانه نکنید، چرا که علاوه بر تهدیدات جدی برای کاربر مورد نظر، در صورت هرگونه اتفاقی آنها مسئول بوده و باید حداقل نزد وجدان خود شرمسار باشند.
وی با بیان اینکه ترغیب افراد به خودکشی یا اعمال مجرمانه در فضای مجازی جرم بوده و با این افراد برخورد قانونی صورت می‌گیرد، گفت: خانواده ها باید نسبت به فعالیت سایبری فرزندان خود حساس باشند و آنها را در این فضا همراهی کنند.
حادثه خودکشی این دختر جوان 27 شهریور امسال در یکی از شهرستان های خوزستان رخ داد.
7164 / 6037
خبرنگار: عاطفه جوادی ** انتشار دهنده: عبدالحمید راجی

انتهای پیام /*

نظر شما