شناسهٔ خبر: 21586827 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

چرا باید نان تیره‌ مصرف کرد

یک مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه همدان بر ضرورت فرهنگ سازی و تغییر نگرش مردم نسبت به نان تاکید کرد و گفت: ما آمادگی داریم همسو با کارخانه‌ها در نهادینه کردن استفاده از نان سبوس دار و کم نمک گام برداریم.

صاحب‌خبر -
محمد کاظم زاده با اشاره به اینکه کیفیت آرد و نان در جایگاه مطلوبی قرار ندارد، اظهار داشت: متاسفانه ما هنوز نتوانسته‌ایم مردم را با آرد سالم آشنا کنیم و مطالبات مردم را برآورده سازیم.

وی به نگاه فرابخشی در خصوص رساندن غذای سالم به سفره شهروندان اشاره کرد و افزود: ارتباط بیشتر سازمانها، شناسایی و بررسی مشکلات موجود و در مجموع تعهد استانی می‌تواند شرایط بهتری را برای دریافت نان سالم فراهم سازد.

کاظم زاده با بیان اینکه آموزش به مردم در مورد مصرف نان تیره تر به عنوان نان سالم نیازمند آگاه سازی و تغییر در فرهنگ مردم است، اظهار کرد: معاونت غذا و دارو آمادگی دارد همسو با کارخانه‌ها در نهادینه کردن استفاده از نان سبوس دار و کم نمک گام بردارد.

نان تیره تر، گویای غنی تر و سالم تر بودن است

مدیر نظارت بر مواد غذایی، آرایشی و بهداشتی دانشگاه همدان، با تاکید بر پیشبرد آرد تولیدی کارخانه‌ها به سمت سالم سازی گفت: معاونت غذا و دارو نیز با استفاده از ظرفیت‌های رسانه ای به ویژه صدا وسیما این بینش را به مردم خواهد داد که نان تیره تر، گویای غنی تر و سالم تر بودن آن است.

کاظم زاده افزود: نگاه مدیریت غذا به کارخانه‌ها نگاه حمایتی است و همه تلاش ما تحقق سلامت مردم و بالا بردن کیفیت محصولات غذایی به ویژه نان است.

نظر شما