شناسهٔ خبر: 21583668 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

بازیهای داخل سالن آسیا/2 طلا و 2 برنز آزادکاران در چهار وزن دوم

تهران- ایرنا- در ادامه رقابت های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، «ایمان صادقی» و «عزت اله اکبری» به مدال طلا دست یافتند و «سعید داداش پور» و «یدالله محبی» صاحب مدال برنز شدند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایرنا، رقابت های کشتی آزاد پنجمین دوره بازی های داخل سالن آسیا، از صبح امروز (دوشنبه) با برگزاری مسابقات چهار وزن دوم در شهر عشق آباد پایتخت کشور ترکمنستان آغاز و لحظاتی پیش با شناخت نفرات برتر پایان یافت.
در وزن 61 کیلوگرم صادقی در دور اول «ساندیپ تومار» قهرمان آسیا از هند را با نتیجه 4 بر 2 مغلوب کرد، وی در دور با توجه به حاضر نشدن «رستم رمضان اف» از تاجیکستان به برتری رسید و راهی دیدار نیمه نهایی شد. صادقی برای حضور در دیدار فینال «تیمور آیتاکولوف» از قزاقستان را با نتیجه 7 بر 2 مغلوب کرد. صادقی در دیدار پایانی با نتیجه 11 بر صفر «سپرمیرات میرادوف» از ترکمنستان را مغلوب کرد و صاحب مدال طلا شد.
در وزن 70 کیلوگرم «سعید داداش پور» در دور نخست با نتیجه 10 بر صفر «گولومجان شریپوف» از تاجیکستان را شکست داد، اما در دور بعد مقابل آدام «باتیروف کشتی گیر» روسی الاصل و قهرمان آسیا از بحرین با نتیجه 4 بر 4 شکست خورد و با توجه به حضور این کشتی گیر در دیدار فینال داداش پور به گروه بازنده ها رفت. وی در این گروه «هلتا میسالفوا از ساموآ» را با نتیجه 10 بر صفر شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. داداش پور در این دیدار با نتیجه 10 بر صفر «مالیک جان سدید» از افغانستان را از پیش رو برداشت و به مدال برنز رسید.
در وزن 86 کیلوگرم «عزت اله اکبری» پس از استراحت در دور نخست در دور دوم «لین زوشن» از چین را با نتیجه 13 بر 3 مغلوب کرد وی در دور سوم مقابل «محمد اینام» از پاکستان با نتیجه 6 بر 2 پیروز و راهی مرحله نیمه نهایی شد. اکبری در دیدار نیمه نهایی با نتیجه 16 بر 8 از سد «آدلیت داولومبایف» از قزاقستان گذشت و راهی دیدار فینال شد. وی در دیدار نهایی به مصاف «امیدجان عثمان اف» قهرمان آسیا و دارنده مدال برنز بازی های آسیایی از ازبکستان رفت و با نتیجه 9 بر 2 به پیروزی رسید تا چهارمین مدال طلای تیم ملی کشتی آزاد را بدست آورد.
در وزن 125 کیلوگرم «یداله محبی» در دور نخست با نتیجه 11 بر صفر «احمد الجامی» از عراق را شکست داد. وی در دور دوم با نتیجه 2 بر یک مغلوب «داوید مودزمانشویلی» کشتی گیر گرجستانی الاصل و دارنده مدال نقره المپیک و برنز جهان از ازبکستان شد اما با توجه به حضور حریفش در دیدار فینال وی به گروه بازنده ها رفت و در این گروه هم با نتیجه 14 بر 4 «فرهاد آناکولوف» از تاجیکستان را شکست داد و راهی دیدار رده بندی شد. محبی در این دیدار مقابل «دولت شابانبای» نایب قهرمان آسیا از قزاقستان با نتیجه 10 بر 6 به پیروزی رسید و صاحب مدال برنز شد.
پنجمین دوره بازی های آسیایی داخل سالن و هنرهای رزمی عشق آباد از 17 تا 27 سپتامبر ( 26 شهریور تا 5 مهر ) به میزبانی ترکمنستان درحال برگزاری است.
در این دوره از بازی ها ورزشکاران آسیایی در 21 رشته با یکدیگر به رقابت می پردازند و ورزشکاران قاره اقیانوسیه نیز در این مسابقات شرکت دارند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران و جهان با کانال ورزشی ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی**1067* 1528*1368
خبرنگار: رضا رمضانی** انتشار:خیراله شفیعی

انتهای پیام /*

نظر شما