شناسهٔ خبر: 21516680 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: فارس | لینک خبر

کنفرانس منطقه‌ای برای احیای روند سازش به زودی برگزار می‌شود

برخی منابع دیپلماتیک از تلاش‌‌های قاهره برای برگزاری کنفرانس‌های منطقه‌ای جهت احیای روند سازش بین تشکیلات خودگردان فلسطین و رژیم صهیونیستی خبر دادند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، برخی منابع دیپلماتیک عربی گزارش دادند که تماس‌های فشرده‌ای با هدف برگزاری کنفرانس منطقه‌ای احیای روند سازش با حضور تمامی طرف‌های فلسطینی و اسرائیلی در جریان است.

این منابع گفتند که تماس‌هایی در سطح منطقه‌ای و بین‌المللی در جریان است و قاهره نیز به عنوان ناظر توافقنامه فلسطینی-فلسطینی، محور اصلی را تشکیل می‌دهد به خصوص که «عبدالفتاح السیسی» رئیس‌جمهور مصر نیز در سخنرانی اخیر خود در سازمان ملل خواستار احیای مذاکرات سازش شد.

وبگاه «الیوم‌السابع» به نقل از این منابع افزود که بررسی‌ها در حال حاضر درباره نوع پرونده‌هایی که بایستی در این کنفرانس مطرح شود و نحوه فعال‌سازی آن برای دستیابی به صلح فراگیر متمرکز است و رایزنی‌ها درباره مکان برگزاری این کنفرانس خواه در شرم‌الشیخ و یا واشنگتن نیز در حال بررسی است.

طبق این گزارش، در پی حصول توافق آشتی بین فلسطینیان تحت نظارت مصر، دولت آمریکا به احیای روند سازش اهتمام دارد و زمینه را برای ازسرگیری مذاکرات مستقیم بین فلسطینیان و رژیم صهیونیستی مهیا کرده است و قرار است نمایندگان عربستان، اردن، مصر و آمریکا نیز در این کنفرانس شرکت کنند.

انتهای پیام/م

نظر شما