شناسهٔ خبر: 21510456 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: مشرق | لینک خبر

اختصاصی مشرق/

شمال استان حماه ۲ روز پس حملات سنگین: هلاکت ۱۱۸ تروریست و انهدام ۱۸ تانک، نفربر و خودروی زرهی + تصاویر و نقشه میدانی

در جریان درگیری های ۲۴ ساعت گذشته، نیروهای سوری و مقاومت توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی مناطق و مزارع شمالی شهرک « معان» را بازپس بگیرند.

صاحب‌خبر -

به گزارش مشرق، آخرین تحولات میدانی از شمال استان حماه حاکیست، درگیری میان نیروهای ارتش سوریه و جبهه مقاومت با عناصر تروریستی در حومه شهرک « معان» ادامه دارد؛ در جریان این درگیری ها گروه های تروریستی جبهه النصره، جند الاقصی و حزب الترکستانی خسارهای سنگینی را متحمل شده اند.

براساس اطلاعات به دست آمده، در جریان درگیری های ۲۴ ساعت گذشته، نیروهای سوری و مقاومت توانستند با عقب راندن عناصر تروریستی مناطق و مزارع شمالی شهرک « معان» را  بازپس بگیرند؛ این مناطق در جریان درگیری های روز گذشته تخلیه شده بودند.

حملات گروه های تروریستی در شمال استان حماه در حالی ناکام مانده که تاکنون ۱۱۸ تن از تروریست ها در جریان درگیری ها به هلاکت رسیده اند و ۲۱۵ تن دیگر هم زخمی شده اند؛ در حال حاضر، یگان توپخانه و موشکی نیروهای ارتش سوریه و جبهه مقاومت در حال کوبیدن مواضع تروریست ها است.

نیروهای سوری و  مقاومت در ۴۸ ساعت گذشته موفق شده اند ۹ خودروی نظامی مجهز به دوشکا، ۹ تانک و نفر بر گروه های تروریستی را هدف قرار دهند و منهدم کنند. شدت درگیری ها نسبت به روز نخست درگیری ها تا حدودی ککاهش یافته است.

به گزارش مشرق، صدها تن از عناصر تروریستی دو روز قبل، عملیاتی را از جنوب استان ادلب و شمال استان حماه، علیه مواضع نیروهای سوری و مقاومت در محور شهرک های « معان و قصر ابوسمره» با هدف اخلال در عملیات پاکسازی شرق استان حماه و شهر دیرالزور انجام دادند که تاکنون به نتیجه ای نرسیده اند.

نظر شما