شناسهٔ خبر: 21399289 - سرویس سیاسی
نسخه قابل چاپ منبع: دیپلماسی‌ایرانی | لینک خبر

تائید حبس ابد برای مرسی

صاحب‌خبر -

دادگاه فرجام مصر امروز حکم حبس ابد «محمد مرسی» رئیس جمهور عزل شده این کشور و ۶ نفر دیگر در پرونده جاسوسی برای قطر را تأیید کرد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، دادگاه فرجام خواهی (عالی ترین دادگاه استیناف) مصر امروز شنبه حکم حبس ۱۵ ساله «محمد مرسی» رئیس جمهور عزل شده این کشور را لغو و حکم حبس ابد او و ۶ نفر دیگر در قضیه جاسوسی برای قطر را تأیید کرد.

طبق گزارش وبگاه «الیوم السابع»، دادگاه فرجام خواهی مصر اعتراض محمد مرسی، احمد عبدالعاطی، امین الصیرفی، احمد عفیفی، محمد کلینی، احمد اسماعیل ثابت و احمد حمدی به حکم صادره علیه آنها را رد کرد.

دادگاه همچنین اعتراض دادستانی کل به حکم تبرئه مرسی و ۶ متهم دیگر را در رابطه با اتهام آنها در خصوص درز اسنادی که به امنیت ملی کشور لطمه می زند، نپذیرفت.

تحقیقات دیوان عالی امنیت دولت مصر در این پرونده نشان می دهد که محمد مرسی و تعدادی از متهمان گزارشات صادره از دستگاه های اطلاعات عمومی و جنگی، نیروهای مسلح، نیروهای امنیت ملی در وزارت کشور و سازمان نظارت اداری را به سرقت برده اند که در میان آنها اسناد کاملا محرمانه نیز دیده می شود که مربوط به ارتش، مکان های استقرار نیروهای ارتش و سیاست های کلی دولت است.

این متهمان قصد داشتند این گزارشات و اسناد را به دستگاه اطلاعات قطر و شبکه ماهواره ای الجزیره متعلق به این کشور تحویل داده و به مصر و امنیت ملی آن لطمه بزنند.

نظر شما