شناسهٔ خبر: 21370902 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: انتخاب | لینک خبر

کره‌جنوبی: تشکیل یگان ویژه برای ترور رهبر کره‌ شمالی تا پایان سال جاری کره‌جنوبی: تشکیل یگان ویژه برای ترور رهبر کره‌ شمالی تا پایان سال جاری

صاحب‌خبر -
پایگاه خبری تحلیلی انتخاب (Entekhab.ir) :
وزارت دفاع کره‌جنوبی از تشکیل یک یگان ویژه برای ترور رهبر کره‌ شمالی تا پایان سال جاری خبر داد.

به گزارش انتخاب، دولت کره‌جنوبی از تشکیل یگان ویژه‌ای برای ترور کیم جونگ اون رهبر کره‌ شمالی خبر داد.

وزارت دفاع کره‌ جنوبی با اعلام اینکه تا پایان سال جاری یگان تروری از نیروهای ویژه تشکیل خواهد داد هدف از تشکیل این یگان ایجاد ترس از مرگ در وجود کیم جونگ اون است تا از توسعه برنامه موشکی و هسته‌ای کره‌ شمالی منصرف شود.

به گفته «سونگ یونگ مو» وزیر دفاع کره‌ جنوبی این یگان که «یگان گردن‌ زنی» نام دارد اعضای آن بین 1500 تا 3000 هزار خواهد بود و به احتمال زیاد تا پایان سال 2017 عملیات‎های خود را آغاز خواهد کرد.

راهکار عجیب برای ترور رهبر کره شمالی + عکس

اقدام کره‌ جنوبی برای تشکیل یگان ویژه برای ترور رئیس کره‌ شمالی پس از آن صورت می‌گیرد که پیونگ‌ یانگ به تازگی یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرد؛ آزمایش موفقیت‌ آمیز بمب هیدروژنی نشان دهنده پیشرفت خیره‌کننده فن‌آوری‎های هسته‌ای پیونگ است.

راهکار عجیب برای ترور رهبر کره شمالی + عکس

پیش از این نیز «شین وون-سیک» از ژنرال‎های بازنشسته و استراتژیست‎های ارشد کره‌جنوبی نیز 12 سپتامبر سال جاری در گفتگو با نیویورک‌تایمز با اشاره به پیشرفت‎های سریع و شگفت‌آور برنامه هسته‌ای و موشکی کره‌ شمالی تأکید کرد که بهترین بازدارندگی در برابر کشور هسته‌ای مانند کره‌ شمالی ایجاد سایه مرگ بر فراز کیم جونگ اون است.

 
منبع: العالم

نظر شما