شناسهٔ خبر: 21367951 - سرویس اجتماعی
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

لزوم تسریع در نهایی کردن امور مربوط به دو حادثه مسجدالحرام و منا/ دامن زدن به اختلافات و مسایل فرقه‌ای خلاف فلسفه حج است

نماینده ولی فقیه و سرپرست حجاج ایرانی گفت: ما حج را کانون وحدت امت اسلامی می‌دانیم و طرح مسایل فرقه‌ای و مذهبی و دامن زدن به اختلافات، خلاف فلسفه حج است.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه اجتماعی باشگاه خبرنگاران جوان؛ قاضی عسکر سرپرست حجاج ایرانی در دیدار با وزیر حج عربستان که بیش از یک ساعت به طول انجامید، در رابطه با ویژگی‌های حج امسال، میزان موفقیت در تحقق بند‌های توافقنامه امضا شده بین دو کشور و لزوم تسریع در نهایی کردن امور مربوط به دو حادثه بزرگ مسجدالحرام و منا در سال ۹۴ مطالبی را بیان کرد و اظهار داشت: در سال‌های اخیر در ایران طرح‌های مختلفی در حوزه آموزش و توجیه حجاج به اجرا در آمده، بیش از هزار جلد کتاب و اثر به چاپ رسیده و در رابطه با مسایل اجرائی نیز بلافاصله پس از موسم حج آسیب شناسی صورت می‌گیرد که پس از نهایی شدن، کاستی‌ها و پیشنهاد‌ها را به شما منعکس خواهیم کرد.

نماینده، ولی فقیه در امور حج زیارت در ادامه اظهار داشت: بر اساس رهنمود‌های مقام معظم رهبری، ما حج را کانون وحدت امت اسلامی می‌دانیم و طرح مسایل فرقه‌ای و مذهبی و دامن زدن به اختلافات را خلاف فلسفه حج دانسته و حضور گسترده حجاج ایرانی در نماز‌های جمعه و جماعات اهل سنت نیز خود گواه بر این مدعاست.

حجت الاسلام و المسلمین قاضی عسکر افزود: هم اکنون که حج به آرامی و خوبی برگزار شد. باید بستر را برای انجام یک توافق پایدار و مستمر در زمینه حج و عمره فراهم کنیم و با همکاری‌های مشترک گام‌های بلندی برای موفقیت هرچه بیشتر در آینده برداریم.

در ادامه این دیدار محمد صالح بنتن وزیر حج عربستان سعودی از تلاش‌های صورت گرفته در رابطه با آموزش و توجیه حجاج و اطلاع رسانی به موقع به آنان و اجرای توافق‌های انجام شده تشکر کرد و اظهار داشت: من خود در فرودگاه مدینه از نزدیک شاهد بر روند ورود حجاج ایرانی بودم و با برخی از آن‌ها نیز گفتگو کردم.

وی افزود: با همکاری شما حج به خوبی برگزار شد و ما تمامی تلاش خود را به کار گرفتیم تا امنیت و آرامش تمامی حجاج، از جمله حجاج ایرانی تامین شود و از اینکه هم اکنون آنان بدون دغدغه خاطر آرام آرام به کشورشان باز می‌گردند، بسیار خرسندم.

انتهای پیام/

نظر شما