شناسهٔ خبر: 21367671 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: پارسینه | لینک خبر

دانش آموزان زنده زنده در آتش سوختند!

دست کم ۲۴ دانش آموز و معلم در آتش سوزی در یک مدرسه دینی در کوالالامپور، پایتخت مالزی کشته شدند. این آتش سوزی در نخستین ساعات امروز پنج شنبه ۱۴ سپتامبر اتفاق افتاد.

صاحب‌خبر -
دانش آموزان زنده زنده در آتش سوختند! 
 
به گزارش پارسینه،در پی وقوع آتش سوزی در یک مدرسه شبانه روزی اسلامی واقع در کوالالامپور، پایتخت مالزی، دستکم ۲۴ نفر کشته شدند.

این حریق که پرتلفات ترین آتش سوزی در دو دهه گذشته در مالزی محسوب می شود، در ساعات اولیه بامداد امروز (پنجشنبه) به وقت محلی در خوابگاه مدرسه پسرانه «دار القرآن اتفاقیه» رخ داد.

خبرگزاری رویترز به نقل از رئیس پلیس کوآلالامپور گزارش داد که ۲۲ دانش آموز ۱۳ تا ۱۷ ساله به همراه دو نگهبان خوابگاه در جریان این حریق جان خود را از دست داده اند.رئیس پلیس کوآلالامپور اعلام کرده که تحقیقات درباره دلیل بروز این آتش سوزی در دست بررسی است.

 به گفته پلیس آتش‌سوزی در ابتدا از خوابگاه‌های این مدرسه شروع شد.این قبیل مدارس دینی که دانش آموزان در آن جا به فراگیری قرآن مشغول هستند، شبانه‌روزی است.
 
  دانش آموزان زنده زنده در آتش سوختند!

تصاویر و ویدیوهای منتشر شده از این آتش‌سوزی نشان می‌دهد که تمامی اتاق‌های طبقه بالای این ساختمان آتش گرفته است.

یکی از مقامات امدادرسانی گفته است: "ساختمان پس از آتش‌سوزی در محاصره فلز داغ قرار گرفت به طوری که نمی‌شد از داخل پنجره ها را باز کرد. دانش‌آموزان پس از وقوع آتش سوزی تلاش کردند تا از پنجره ها فرار کنند، اما به دلیل داغ شدن بیش از حد پنجره ها امکان باز کردن و فرار برای آن‌ها وجود نداشت."

در پی این حادثه شماری از دانش‌آموزان مصدوم به بیمارستان منتقل شدند.نجیب رزاق، نخست وزیر مالزی در توییتی مراتب همدردی خود را با خانواده قربانیان و زخمی‌های این حادثه ابراز کرد.او از دولت خواست که هرچه سریعتر درباره علت بروز این حادثه تحقیق شود.

مقامات مالزی نسبت به رعایت معیارهای ایمنی در این گونه مدارس خصوصی دینی ابراز نگرانی کرده‌اند.به گفته رسانه‌های محلی از سال ۲۰۱۵ تاکنون بیش از ۲۰۰ مورد آتش‌سوزی در این گونه مدارس اتفاق افتاده است.نظر شما