شناسهٔ خبر: 21367494 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

حمایت علمای بحرین از اعتصاب غذای زندانیان در زندان‌های آل خلیفه

علمای بحرین تجاوزهای رژیم آل خلیفه علیه اسرا و زندانیان سیاسی را محکوم کردند.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری تسنیم به نقل از رسانه‌های بحرینی، علمای بحرینی با صدور بیانیه‌ای بر حمایت خود از اعتصاب غذای زندانیان تاکید کردند.

علمای بحرین در این بیانیه، ضمن قدردانی از صبر و مقاومت اعتصاب کنندگان غذا در زندان‌ها، تاکید کردند: شما در عذاب‌هایی که متحمل می‌شوید، تنها نیستید و ملت وفادار بحرین و علما هرگز شما را رها نکرده و نخواهند کرد.

علمای بحرین همچنین تجاوزهای دستگاه‌های سرکوبگر رژیم آل خلیفه که اسرا و زندانیان را به اعتصاب غذا واداشته است، محکوم کرده و خواستار دخالت‌های فوری سازمان ملل برای کشف جنایات مسئولان زندان‌های بحرین در قبال زندانیان سیاسی و آنچه در اتاق‌های مرگ و شکنجه زیر نظر سازمان امنیت ملی رخ می‌دهد،  شدند.

در این بیانیه همچنین از ملت بحرین خواسته شده است که علاوه بر حمایت از خواسته‌های اعتصاب کنندگان غذا، برای آن‌ها دعا کنند.

علمای بحرین همچنین از مردم خواستند که روز جمعه آینده برای حل مشکل زندانیان ستمدیده در زندان‌های ستمکاران، روزه بگیرند.

منابع بحرینی روز گذشته از وخامت حال شماری از اعتصاب کنندگان غذا در زندان‌های این کشور خبر دادند.

زندانیان سیاسی در زندان مرکزی جو، از روز یکشنبه در اعتراض به اوضاع بد و محرومیت از حقوق خود، اعتصاب غذای خود را آغاز کردند.

مزدوران رژیم آل خلیفه روز دوشنبه با حمله به ساختمان شماره 4 زندان مرکزی جو در منامه، زندانیان سیاسی را مورد ضرب و شتم قرار دادند.

زندانیان بحرینی خواستار انجام آزادانه مناسک دینی هستند و این نگرانی را دارند که به‌ویژه با توجه به نزدیک شدن به ماه محرم، مسئولان زندان، مانع انجام این مراسم شوند.

یکی دیگر از خواسته‌های زندانیان بحرینی برچیده شدن موانع شیشه‌ای، هنگام عیادت اعضای خانواده با آن‌ها است.

انتهای پیام/

نظر شما