شناسهٔ خبر: 21365763 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: تسنیم | لینک خبر

رئیس بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی:

اربعین و غدیر در راستای جریان امامت قرار دارد

رئیس بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی گفت: اربعین انتقال‌دهنده و حافظ پیام عاشورا قلمداد می‌شود بنابراین هر دو جریان اربعین و غدیر در راستای جریان امامت قرار دارد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرگزاری تسنیممشهد مقدس، حجت‌الاسلام سعید شریعتی‌تبار در دومین همایش ملی از غدیر تا اربعین با موضوع "مقصدشناسی جریان اربعین" اظهار داشت: اربعین تبیین یک حقیقت ناب، مهم و اثربخش در سرنوشت بشر و نه فقط امت اسلامی به شمار می‌آید.

رئیس بنیاد پژوهش‌های آستان قدس رضوی با بیان این که اربعین و غدیر در حوزه امامت و ولایت صورت گرفته است، بیان کرد: به برکت غدیر و امامت و ولایت نباید از دشمنان ترس و هراس داشت ولی جامعه اسلامی باید از خدا هراس داشته باشد و نباید پیام غدیر را در عرصه تظر مورد غفلت قرار دهد.

شریعت‌تبار ادامه داد: به برکت غدیر دین کامل می‌شود  و حیات طیبه اتفاق می‌افتد دین اسلام با واقعه غدیر به نقطه اوج و نعمت بزرگ دین و هدایت الهی به نقطه کمال می‌رسد.

وی با اشاره به این که واقعه غدیر و اربعین نقاط مشترک زیادی با یکدیگر دارند، عنوان کرد: واقعه غدیر کمال رسالت و نبوت و اکمال دین و نعمت است و از طرف دیگر اربعین نقطه بلوغ و کمال رخداد عاشورا است.

وی با اعلام این که غدیر استمرار بخش جریان نبوت، اصالت و دین است افزود: اربعین انتقال‌دهنده و حافظ پیام عاشورا قلمداد می‌شود، بنابراین هر دو جریان اربعین و غدیر در راستای جریان امامت بودند.

شریعت‌تبار با تصریح این که واقعه عاشورا تاریخی نیست بیان کرد: رخداد عاشورا واقعه مورد نیاز برای جامعه بشری و مسیر سعادتمندی در زندگی است.

وی اظهار داشت: جامعه برای نیل به حیات طیبه و دوری از جهالت و نادانی باید به واقعه عاشورا و اربعین متوسل شود و تنها این دو واقعه هستند که جامعه را از دو آفت ذکر شده نجات می دهند.

شریعت تبار ادامه داد: ظرفیت‌های جامعه اسلامی، ولایی، غدیری و شیعی پتانسیل بالایی برای حرکت به سوی تمدن اسلامی و حکومت جهانی حق است و باید در حوزه تبیین جایگاه اربعین و غدیر بیشتر تلاش کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما