شناسهٔ خبر: 21365142 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

آصف: برای برقراری صلح در افغانستان باید راه‌حل منطقه‌ای ارائه شود

وزیر امور خارجه پاکستان در دیدار با مقامات آمریکایی تاکید کرد برای برقراری صلح در افغانستان باید راه حل منطقه‌ای جستجو شود و بحران افغانستان از طریق نظامی قابل حل نیست.

صاحب‌خبر -

آصف: برای برقراری صلح در افغانستان باید راه حل منطقه ای ارائه شودبه گزارش حوزه افغانستان باشگاه خبرنگاران جوان، خواجه محمد آصف، وزیر امور خارجه پاکستان در نشست مشترک خبری با مولود چاووش اوغلو، همتای ترک خود در آنکارا، اظهار داشت: از صمیم قلب بر این باوریم که برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان باید خود این کشور قدرتمندانه اقدام به ایجاد آن کند و رهبری طرح صلح را در دست گیرد.

آصف با بیان اینکه طی سفر رسمی خود به ترکیه تحولات منطقه ای و به ویژه طرح جدید آمریکا در مورد جنوب آسیا و افغانستان را مورد بحث قرار داده‌اند، گفت: از صمیم قلب بر این باوریم که برای برقراری صلح و ثبات در افغانستان باید خود این کشور قدرتمندانه اقدام به ایجاد آن کند و رهبری طرح صلح را در دست گیرد.

وی با تاکید بر این نکته که باید برای برقراری صلح پایدار در افغانستان راه‌حلی منطقه‌ای ارائه شود، ادامه داد: از معرفی پاکستان به عنوان مسبب ناکامی های دیگران واقعا تاسف آور است. راه‌حل پایدار در افغانستان نه با روش نظامی بلکه با راه‌حل‌های سیاسی ممکن است. در این راستا از اقدامات ترکیه برای میانجیگری بین پاکستان و افغانستان قدردانی می کنیم.

انتهای پیام/

نظر شما