شناسهٔ خبر: 21363907 - سرویس علمی-فناوری
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

حرف‌های جالب و شنیدنی جوان منکر خدا/ به دنبال نشانه‌ای از سوی خدا بودم، به قرآن پناه بردم + فیلم

جوان با لحنی طنزآلود از گذشته خود صحبت می‌کند: در یک لحظه به خدا گفتم اگر می‌خواهی باورت کنم همین الان برای من یک نشانه مادی بفرست...

صاحب‌خبر -

حرف‌های جالب و شنیدنی یک جوان منکر خدا + فیلمبه گزارش خبرنگار حوزه اخبار داغ گروه فضای مجازی باشگاه خبرنگاران جوان؛ در طول تاریخ، انکار کردن و نادیده گرفتن، یکی از راه‌های مورد استفاده برخی افراد بوده است، عده‌ای که به قول معروف تنها تا نوک بینی‌شان را می‌بینند و هر چیزی که در محدوده دید مادی و تک بعدی آنها نباشد، مردود و منتفی خواهد بود.

در گشت و گذار مجازی‌مان به ویدئویی جالب با همین حال و هوا برخوردیم، جوانی که به تازگی به دین اسلام گرویده و از حال و روزهای گذشته‌اش می‌گوید:

"برای باور خدا و ایمان به او، با حالتی هیجان زده و شرطی از خدا خواستم اگر حقیقتا وجود داری، پس با نشانه‌ای خود را به من اثبات کن، یک صاعقه، صدا و یا هر چیز مادی که در دنیا بین دو نفر انجام می‌شود را به من نشان بده، حال آنکه تجلی خداوند در تک تک مخلوقات پیرامونش قابل مشاهده است، لحظاتی کودکانه که حالا از نظر او موضوعی خنده‌دار و ابلهانه جلوه می‌کند".

در واقع منکران خدا توجهی به ریشه و سرمنشا امور ندارند و نیاز درونی و تلاش انسان‌ها برای داشتن تکیه‌گاهی محکم و قابل اعتماد، در کسب آرامش را نادیده می‌گیرند. عقایدی با نام آتئیست، خداناباوری، انکار خدا و ... با همین حالا و هوا شکل گرفته و سالهاست که در باتلاقی خودساخته محصورند و سعی در اثبات مادی بودن دنیا و تمام عناصر آن را دارند.

از دید این عده چون خداوند متعال مانند دیگر پدیده‌های دنیا، حضوری فیزیکی و مادی ندارد پس قابل اعتماد و تکیه نخواهد بود. تکیه بر شواهد موجود و صرف دیدن، شنیدن و لمس کردن، تنها سند قابل اعتماد برای این عده‌ است و در این بین عجیب است که عناصر مهمی مانند احساس، وجدان و فطرت ذاتی به راحتی از طرف این عده نادیده گرفته می‌شود.

در نهایت برای این عده، شاید دین اسلام آخرین ریسمانی باشد که با آن خود را نجات می‌دهند.

 

mp4
<div id="video-display-embed-code"><script type="text/javascript" src="http://www.yjc.ir/fa/news/play/embed/6242181/6753376?width=400&height=300"></script></div>

 
انتهای پیام/
 

صحبت‌های شنیدنی جوان بی‌دینی که مسلمان شد

نظر شما