شناسهٔ خبر: 21363536 - سرویس استانی
نسخه قابل چاپ منبع: ایسنا | لینک خبر

استاندار کرمان:

باید نظام تمرکزگرایی را به نظام مختار اقتصادی تبدیل کنیم

استاندار کرمان صادرات را با فشار امکان پذیر ندانست و مطرح کرد: باید نظام تمرکزگرایی را به نظام مختار اقتصادی تبدیل کنیم، قابل ذکر است که دولت یازدهم به این سمت گام برداشته است، به طوریکه معاونین میراث فرهنگی و محیط زیست ریاست جمهور همه اختیارات خود را به استان کرمان واگذار کرده اند.

صاحب‌خبر -

به گزارش ایسنا، "علیرضا رزم حسینی" صبح امروز 23 شهریورماه در بیست و ششمین جلسه شورای گفتگوی استانی دولت و بخش خصوصی با محوریت بررسی مسایل و مشکلات صادرات گفت: امیدواریم که اختیارات بیشتری برای بانک ها بتوانیم اخذ کنیم.

وی از عدم تفویض اختیارات بانک ها به استان کرمان انتقاد و اظهار کرد: بورس کالا باید مبنای کار در صادرات کالا باشد؛ بورس پسته در استان کرمان راه اندازی شده است و پیگیر راه اندازی بورس خرما هستیم.

استاندار کرمان مبادله با 158 کشور اروپایی را از نتایج برجام دانست و عنوان کرد: تحول جدی در گمرک ایران طی دولت یازدهم ایجاد شده و کمترین چالش صادراتی را در این دولت داشته ایم.

رزم حسینی از احداث خطوط فرعی ریلی به سمت کارخانجات و معادن با مشارکت بخش دولتی و خصوصی به صورت مساوی خبر داد و افزود: دولت یازدهم در چهار سال گذشته توانست تب 40 درجه اقتصاد را کاهش دهد و از سوی دیگر تراز تجاری استان کرمان در سال گذشته مثبت بوده ضمن آنکه در نیمه دوم سال جاری نیز تراز تجاری استان کرمان مثبت خواهد شد.

وی از لزوم حذف رانت و فساد از تمام بخش ها سخن گفت و اظهار کرد: استان کرمان یک استان غیر مرزی است و تولید کالاهای قاچاق در استان کرمان بیش از 45 میلیون تن است که 30 میلیون تن آن از طریق ریل و 15 میلیون تن آن از طریق جاده انجام می شود.

وی صادرات را با فشار امکان پذیر ندانست و مطرح کرد: باید نظام تمرکزگرایی را به نظامات مختار اقتصادی تبدیل کنیم، قابل ذکر است که دولت یازدهم به این سمت گام برداشته است، به طوریکه معاونین میراث فرهنگی و محیط زیست ریاست جمهور همه اختیارات خود را به استان کرمان واگذار کرده اند.
انتهای پیام

نظر شما