شناسهٔ خبر: 21362013 - سرویس گوناگون
نسخه قابل چاپ منبع: نسیم | لینک خبر

اهمیت محدود کردن کالری در مبتلایان به دیابت نوع ۲

نتایج یک مطالعه نشان داد، دریافت روزانه ۶۰۰ کالری به مدت ۸ هفته می‌تواند جان میلیون‌ها بیمار مبتلا به دیابت نوع ۲ را نجات دهد.

صاحب‌خبر -

به گزارش خبرنگار گروه اجتماعی خبرگزاری فارس، نتایج تحقیقات دانشگاه نیوکاسل نشان می دهد محدود کردن کالری های دریافتی می تواند به حفظ جان میلیون ها نفر کمک کند. 

بر اساس این مطالعه، دریافت روزانه 600 کالری به مدت 8 هفته می تواند جان میلیون ها بیمار مبتلا به دیابت نوع 2 را نجات دهد.

محققان تاکید می کنند که دریافت کالری بیش از حد منجر به کبد چرب می شود که در نهایت باعث تولید بیش از حد گلوکز می شود؛ چربی بیش از حد نیز به پانکراس می رسد که سبب شکست سلول های تولید کننده انسولین می شود.

از دست دادن کمتر از 1 گرم چربی از پانکراس می تواند تولید انسولین را دوباره شروع کند و به همین دلیل پژوهشگران باور دارند، رژیم غذایی سالم می تواند مهم ترین عامل بازدارنده ابتلا به بیماری ها و درمان آنها باشد. 

محققان بر این باورند که از دست دادن کمتر از یک گرم چربی از پانکراس می تواند منجر به تولید انسولین شود و دیابت نوع 2 را متوقف کند؛ گرچه این روند درمانی طولانی است اما قطعا با نتیجه های مثبت همراه خواهد بود. 

پروفسور تیلور، سرپرست ارشد این نویسنده که تقریبا چهار دهه را صرف مطالعه این موضوع کرده است، می گوید: «من فکر می کنم نتایج این مطالعه بیش از هر کس دیگری به خود بیماران منفعت می رساند؛ آنها باید بدانند که محدود کردن کالری دریافتی تا چه حد می تواند مانع ابتلای آنها به بیماری های گوناگون شود». 

منبع: فارس

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

نظر شما