شناسهٔ خبر: 21360010 - سرویس ورزشی
نسخه قابل چاپ منبع: ایرنا | لینک خبر

راهبرد فدراسیون تیراندازی برای کسب مدال در المپیک توکیو

صاحب‌خبر -

علی دادگر روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا در خصوص برنامه های فدراسیون برای حضور تیم ملی تیراندازی ایران در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا اندونزی و بازی های المپیک 2020 توکیو گفت: اردوهای تیم های ملی در بخش اهداف پروازی، تفنگ و تپانچه به طور منظم و مستمر در حال پیگیری است و امیدواریم وقفه ای در برگزاری این برنامه ها پیش نیاید.
رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: حضور قدرتمندانه در بازی های آسیایی 2018 جاکارتا و مسابقات اسلامی در تبریز به عنوان میزبان پایتخت فرهنگی جهان اسلام از جمله اهداف کوتاه مدت فدراسیون تیراندازی است و راهبرد فدراسیون افزایش تعداد مدال ها و ارتقای جایگاه رشته تیراندازی ایران در جهان است.
وی حضور قدرتمندانه در المپیک و کسب مدال این رشته را از اهداف بلندمدت فدراسیون تیراندازی عنوان کرد و گفت: در حال حاضر بحث انتخاب مربیان تیم های ملی در رشته های مختلف در کمیته فنی فدراسیون در حال بررسی است و با توجه به اینکه به دنبال کسب مدال در بازی های المپیک و بازی های آسیایی هستیم، بهترین گزینه داخلی یا خارجی برای تیم ملی انتخاب می شود.
دادگر گفت: انتخاب مربیان برتر و تراز اول می تواند تیراندازی را در تحقق اهداف خود که کسب مدال در المپیک و مدال های بیشتر و خوش رنگ تر در بازی های آسیایی است، یاری دهد و حمایت مسئولان ورزش کشور نیز بی تاثیر نیست.
رئیس فدراسیون تیراندازی در خصوص مشکلات مربوط به تامین فشنگ برای تیراندازان کشور گفت: در ماه های اخیر مشکلی در خصوص تامین فشنگ نداشته ایم؛ البته باید توجه داشت که مشکل فشنگ یک معضل فرافدراسیونی است و فدراسیون با حمایت وزارت ورزش و جوانان و همکاری با صنایع دفاع این مشکل را کاملا برطرف خواهد کرد.
دادگر ادامه داد: در حال حاضر فشنگ و ساچمه به اندازه کافی برای تمرینات تیم های ملی رشته های مختلف وجود دارد و باید در دو بخش فعالیت های متمرکزی را پیگیری کنیم؛ ابتدا بحث تعامل نزدیک با تولیدکنندگان داخلی و دوم بحث واردات، که باید در بخش های دیگر در این زمینه همکاری بیشتری با ورزش، جوانان و فدراسیون تیراندازی داشته باشند.
وی با اشاره به همکاری خوب با صنایع دفاع برای تامین فشنگ ابراز امیدواری کرد که در نتیجه این همکاری بخش عمده ای از نیاز فشنگ و ساچمه تیراندازان کشور از طریق تولیدکنندگان داخلی تامین شود.
دادگر در خصوص بدهی بیش از 16 میلیارد تومانی فدراسیون نیز گفت: پرداخت این مبلغ بدهی به تنهایی از عهده فدراسیون خارج است و اگرچه به دنبال راهکارهایی هستیم که این بدهی را در کوتاه ترین زمان ممکن پرداخت کنیم، مطمئن هستیم که وزارت ورزش و جوانان در رفع این معضل حمایت کافی را خواهد داشت.
رئیس فدراسیون تیراندازی گفت: اگر ورزش کشور موفقیتی کسب می کند، مدیون تلاش فدراسیون ها است و البته انتظار نداریم که فقط وزارت ورزش در حل این معضل ما را یاری دهد، زیرا به زودی کمیته اقتصاد و بازرگانی فدراسیون راه اندازی می شود و تمام تلاش خود را معطوف به جذب بهترین حامیان مالی برای حل مشکلات فدراسیون خواهد کرد.
این مسئول ورزشی همچنین به توجه فدراسیون برای تعامل بیشتر با فدراسیون جهانی اشاره کرد و افزود: در رقابت های قهرمانی جهان در مسکو با رئیس و نایب رئیس فدراسیون جهانی تیراندازی دیدار و مذاکراتی داشتیم و قرار شد وی در سفر و بازدید از کشورهای آسیایی به تهران نیز سفر کند.
برای آگاهی از آخرین اخبار ورزش ایران وجهان با کانال ایرنا در تلگرام irnavarzesh@ همراه شوید.
ورزشی **1828**1834
خبرنگار: خدیجه روزبهانی ** انتشاردهنده: ناهید شفیعی

انتهای پیام /*

نظر شما