شناسهٔ خبر: 21359751 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: میزان | لینک خبر

راهکار عجیب سئول برای مقابله با برنامه هسته‌ای پیونگ یانگ

یگان گردن‌زنی ارتش کره‌جنوبی برای توقف برنامه هسته‌ای کره‌شمالی

خبرگزاری میزان- وزارت دفاع کره‌جنوبی از تشکیل یک یگان ویژه برای ترور رئیس کره‌شمالی تا پایان سال جاری خبر داد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری میزان، دولت کره‌جنوبی از تشکیل یگان ویژه‌ای برای ترور کیم جونگ اون رئیس‌ کره‌شمالی خبر داد.

کیم جونگ اون


وزارت دفاع کره‌جنوبی با اعلام اینکه تا پایان سال جاری یگان تروری از نیروهای ویژه تشکیل خواهد داد هدف از تشکیل این یگان ایجاد ترس از مرگ در وجود کیم جونگ اون است تا از توسعه برنامه موشکی و هسته‌ای کره‌شمالی منصرف شود.

کیم جونگ اون


به گفته «سونگ یونگ مو» وزیر دفاع کره‌جنوبی این یگان که «یگان گردن‌زنی» نام دارد اعضای آن بین 1500 تا 3000 هزار خواهد بود و به احتمال زیاد تا پایان سال 2017 عملیات‎های خود را آغاز خواهد کرد.

کیم جونگ اون


اقدام کره‌جنوبی برای تشکیل یگان ویژه برای ترور رئیس کره‌شمالی پس از آن صورت می‌گیرد که پیونگ‌یانگ به تازگی یک بمب هیدروژنی را با موفقیت آزمایش کرد؛ آزمایش موفقیت‌آمیز بمب هیدروژنی نشان دهنده پیشرفت خیره‌کننده فن‌آوری‎های هسته‌ای پیونگ است.

کیم جونگ اون


پیش از این نیز «شین وون-سیک» از ژنرال‎های بازنشسته و استراتژیست‎های ارشد کره‌جنوبی نیز 12 سپتامبر سال جاری در گفتگو با نیویورک‌تایمز با اشاره به پیشرفت‎های سریع و شگفت‌آور برنامه هسته‌ای و موشکی کره‌شمالی تأکید کرد که بهترین بازدارندگی در برابر کشور هسته‌ای مانند کره‌شمالی ایجاد سایه مرگ بر فراز کیم جونگ اون است.

انتهای پیام/

نظر شما