شناسهٔ خبر: 21359395 - سرویس بین‌الملل
نسخه قابل چاپ منبع: باشگاه خبرنگاران جوان | لینک خبر

پال رایان: ایران عامل بی‌ثباتی در خاورمیانه است

رییس مجلس نمایندگان آمریکا ایران را متهم به بی‌ثباتی در منطقه کرد.

صاحب‌خبر -

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری آسوشیتدپرس، پال رایان -- رئیس مجلس نمایندگان آمریکا -- ایران را متهم کرد عامل بی ثباتی منطقه‌ای است.

بر این اساسا، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا در پاسخ به سوال خبرنگار خبرگزاری آسوشیتدپرس که از او پرسید آیا در جلسات محرمانه نشانه‌هایی دیده‌اید دال بر اینکه ایران به توافق هسته‌ای پایبند نیست گفت: «به نظر من ایران کارهای زیادی انجام می‌دهد تا خط‌ها را به عقب براند. به نظرمن، ایران کارهای زیادی انجام می‌دهد که منطقه را بی‌ثبات کند. به نظرمن، ایران کارهای زیادی انجام می‌دهد که خارج از برنامه جامع اقدام مشترک (برجام) است و در حوزه موشک‌های بالستیک و اشاعه (هسته‌ای) و تامین مالی گروه‌های تروریستی و استقرار موشک در کشورهای دیگر برای حمله به اسرائیل است. پس من ایران را نیرویی متخاصم در منطقه خاورمیانه می‌بینم که هرکاری که بتواند انجام می‌دهد تا برای بی‌ثبات کردن همسایگانش، تامین مالی کند. به نظرمن، کاری که ایران تلاش می‌کند انجام دهد اساسا اینطور است که همسایگانش را تضعیف کند و تروریسم را صادر کند.

خبرنگار آسوشیتدپرس پرسید: اما این مسائل بخشی از توافق هسته‌ای نبود؟

رایان در پاسخ گفت: بله می‌دانم که این مسائل بخشی از توافق هسته‌ای نبود اما این مسائل بخشی از مشکلی است که داریم یعنی تلاش ایران برای بی‌ثبات کردن همسایگانش و نقش آفرینی در جایگاه بزرگترین حامی تروریسم دولتی در جهان.

خبرنگار آسوشیتدپرس پرسید: بار دیگر سوال اولم را می‌پرسم. آیا هیچ نشانه‌ای مشاهده می‌کنید دال بر اینکه ایران به مفاد توافق هسته ای پایبند نیست؟

رایان در پاسخ گفت: من هنوز پاسخ کامل این سوال را نمی دانم.

انتهای پیام/

انتقاد رییس مجلس نمایندگان آمریکا از ایران

نظر شما